به گزارش افکارنیوز،

 محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به اظهار نظر سفیر سعودی در سازمان ملل مبنی بر حل مسائل منطقه با گفت‌وگو اظهار داشت: نتیجه‌ سیاست‌های عربستان منجر به انزوای آنها در جهان اسلام و منطقه شده است. 

اخبار سیاسی- وی افزود: سعودی‌ها جنگی را شروع کردند و  تصور می‌کردند می‌توانند ظرف چند هفته آن را تمام کنند. جنگ یمن هم برای وجهه و هم  برای اقتصاد آنها مضر بود. ما فکر می‌کنیم این روند را نمی توانند ادامه دهد.

رئیس دفتر رئیس جمهور عنوان کرد: آنچه سفیر این کشور در سازمان ملل گفته موضوعی است که ما بارها گفتیم، اینکه مشکلات منطقه باید توسط کشورهای همین منطقه حل و فصل شود.  

واعظی ادامه داد: ما از اینکه بتوانیم مسائل خود را با امارات و عربستان از طریق مسالمت آمیز حل کنیم استقبال میکنیم چرا که به نفع همه کشورهای منطقه است.  

وی در خصوص در خصوص انتشار لیستی از دوتابعیتی‌ها، گفت: ما خوشحال شدیم از اینکه این لیست را منتشر کردند و جلوی هر کدام از آنها هم نوشته شده که بر اساس شواهد و قرائن تدوین شده است.

واعظی عنوان کرد: یعنی بر اساس شواهد راجع به هر کسی در هر جای دنیا هر چیزی را می توانید مطرح کنید و این معلوم می شود که حرف آقایان هیچ کدام پایه و اساسی ندارد.

وی تصریح کرد: ما نمی‌دانیم ریشه این افراد کجاست و از کجا آمده اند، این حرف ها را مطرح می کنند که کسی از آنها نپرسد شما از کجا آمده اید.

رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد نامه لاریجانی به ریس جمهور مبنی بر عدم اجرای صحیح پرداخت حقوق ها توسط دولت گفت: من این نامه را ندیدم.

انتهای پیام/