به گزارش افکارنیوز،

 یک مسلمان در برلین هنگام عبادت قربانی یک حمله نژادپرستانه شده است. یک مرد ناشناس به این مسلمان ناسزا گفته و با کمک یک زن به وی حمله کرده است. این اتفاق در حالی در برلین افتاده است که در روزهای اخیر اقدامات تهدید آمیز علیه مسلمانان افزایش پیدا کرده است.

اخبار بین الملل- یک مرد ترک 38 ساله سه شنبه شب در بخشی از شهر برلین و روی یک پیاده رو فرشی را برای عبادت پهن کرد و بلافاصله بعد از آن توسط یک فرد ناآشنا مورد فحش و ناسزا و حملات فیزیکی قرار گرفت. این ترک 38 ساله سعی کرد با قفل دوچرخه از خود دفاع کند.

بر اساس اطلاعات پلیس یک زن هم وارد این درگیری شده و به فرد اسلام ستیز کمک کرد و با زباله به فرد مسلمان حمله کرد.

به نوشته نشریه "فوکوس"، در روزهای اخیر تهدیدها علیه مسلمانان در بسیاری شهرهای آلمان افزایش پیدا کرده است. چندی پیش مسجد «دیتیب» در شهر دویسبورگ بعد از یک تهدید به بمبگذاری تخلیه شد و بعد از محصور شدن عملیات جستجوی پلیس در آن انجام شد.

روز سه شنبه هم یک تهدید علیه این زنجیره مسجد در یکی دیگر از مناطق آلمان اتفاق افتاد. در روز دوشنبه نیز در شهرهای مانهایم، دویسبورگ و ماینز تهدیدهای علیه مساجد اتفاق افتاد. قبل از آن هم یک مسجد در شهر کلن آلمان مورد تهدید قرار گرفت. اکثر تهدیدها علیه مساجد در آلمان با ایمیل ارسال می شود.

پلیس درباره ارتباط این گونه تهدیدها و حملات با صحنه های ترور راست افراطی تحقیق می کند. در بین مسلمانان آلمان ترس و نارضایتی درباره دولت افزایش پیدا می کند.

"نوران سایوکت"، سخنگوی شورای هماهنگی مسلمانان در آلمان در مصاحبه‌ای با دویچه وله گفته است که درخواست های ما برای حمایت بیشتر از مسلمانان مورد توجه قرار نمی گیرد.