به گزارش افکارنیوز،

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آخرین مقصد سفرش به آمریکا و آفریقا و پس از سفر به نیویورک، ونزوئلا، نیکاراگوئه، بولیوی و سنگال و شرکت در چند نشست بین المللی و دیدارهای دوجانبه با مقامات کشورهای مذکور دقایقی پیش داکار را به مقصد تهران ترک کرد.

اخبار سیاسی- ظریف عصر شنبه ۲۲ تیرماه برای شرکت در نشست شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل به نیویورک رفت و از آنجا به منظور انجام سفری دوجانبه و شرکت در نشست وزرای عدم تعهد راهی ونزوئلا شد و از آنجا به نیکاراگوئه و پس از آن به بولیوی رفت و مقصد آخر این سفر هم سنگال بود. 

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در سفر به سه کشور آمریکای لاتین و سنگال در دیدار با مقامات این کشورها ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی را بررسی کرد.

ظریف پس از آخرین مقصد سفر دو هفته ای خود به قاره های آمریکا و آفریقا و دیدار با مقامات سنگال در توئیترش نوشت:«پس از حضور در سازمان ملل و قاره آمریکا، در چهارمین مقصد سفر در داکار در سنگال، با رئیس‌جمهور مکی سال، وزیر امور خارجه و رئیس پارلمان مذاکرات مهمی درباره روابط دوجانبه انجام شد و بر ارزش زیادی که ما برای روابط با آفریقا قائلیم، تاکید کردم.»