به گزارش افکارنیوز،

 ۹ نفر از ۱۲ تبعه هندی کشتی «ریاح» که توسط ایران توقیف شده بودند، به تازگی آزاد شدند.

اخبار سیاسی- آزادی این ۹ نفر هندی از کشتی ریاح در حالی است که همچنان ۲۱ تبعه هندی در ایران بازداشت هستند که ۳ نفر از آنها سرنشین کشتی «ریاح» و ۱۸ نفر دیگر خدمه کشتی توقیف‌شده تحت پرچم انگلیس به نام «استینا ایمپرو» هستند.

از سوی دیگر، به تازگی نماینده سفارت و مسؤولان سرکنسولگری هند در بندرعباس با خدمه هندی نفتکش انگلیسیاستینا ایمپرو دیدار کردند.

گفته شده این دیدار در چارچوب تسهیلات ارائه شده و دسترسی کنسولی اتباع خارجی برای اتباع هندی نفتکش انگلیسی صورت گرفته است.

در عین حال برخی منابع گفته‌اند دیگر اتباع خارجی نفتکش انگلیسی استینا ایمپرو نیز به زودی در چارچوب دسترسی کنسولی با مقامات دیپلماتیک کشور متبوع خود دیدار خواهند داشت.

همچنین مالکان نفتکش استینا ایمپرو با تائید سلامتی و موقعیت مناسب کارکنان این نفتکش، اعلام کرده‌اند که اتباع خارجی بازداشت شده در نفتکش توانسته‌اند با خانواده‌های خود صحبت کنند.

کشتی ریاح که حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بوده است، حدود دو هفته پیش، توسط گشت‌های شناور سپاه در جنوب جزیره لارک در جزایر خلیج فارس توقیف شد. همچنین نفتکش انگلیسی «استینا اپمپرو» پس از کشتی ریاح به دلیل انجام تخلفات دریایی به هنگام عبور از تنگه هرمز، از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف شد.