به گزارش افکارنیوز،

 انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به موضوع انتخابات مجلس اظهار داشت: با توجه به نقش مجلس در تدوین قانون ونظارت بر اجرای قانون، انتخابات مجلس یکی از مهم ترین رویدادها در سال 98 به شمار می‌رود.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: انتخابات مجلس اهمیت بسیار راهبردی دارد چراکه براساس قانون اساسی، تدوین و نظارت بر اجرای قانون برعهده مجلس است. انتخابات مجلس را در سالی برگزار می‌کنیم که مورد هجمه ناجوانمردانه، غیراخلاقی و غیرقانونی ابرقدرت جهان، استکبار جهان و آمریکا قرار گرفته‌ایم.

استاندارد تهران تصریح کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم تا مشارکت مردم را در انتخابات افزایش دهیم و زمینه به گونه ای باشد تا افراد بتوانند به کاندیدای مورد نظر خودشان رأی دهند.

وی اجرای قانون را مهم ترین مسأله در انتخابات عنوان کرد و گفت: آن‌ چیزی که برای ما در دستگاه های اجرایی بسیار مهم و حائز اهمیت است، اجرای قانون و فراهم کردن زمینه امنیت و رقابت سالم میان کاندیداست تا بتوانیم انتخابات پرشکوه و حماسی را شاهد باشیم.

بندپی با اشاره به موضوع الکترونیکی شدن انتخابات گفت: دولت کنونی، دولت الکترونیک است و هر اندازه به سمت این راهبرد حرکت کنیم و انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم، شفافیت کار بیشتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات الکترونیک موجب شرایط آسان برای رأی دهندگان می شود؛ چراکه با این روش دیگر رأی دهندگان کمتر در صف ها قرار می گیرند و انتخابات به سرعت انجام می شود.

استاندار تهران تصریح کرد: متأسفانه هنوز زیرساخت های لازم برای انتخابات الکترونیک آماده نشده است اما روش الکترونیکی در 140 حوزه محقق خواهد شد.

بندپی اظهار داشت: ما باید شرایطی فراهم کنیم تا همه حوزه های انتخابیه بتوانند از این شرایط برگزاری انتخابات الکترونیکی برخوردار باشند.

 مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «انتخابات الکترونیکی با کارت هوشمند ملی» خواستار پیگیری این موضوع شدند.