به گزارش افکارنیوز،
سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره تعلل و وقت‌کشی ادامه دار طرف‌های اروپایی برجام برای اجرای تعهداتش اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه یک پاسخ روشن و شفاف دارد و آن این است که اروپایی‌ها نه در کلام که در عمل به تعهداتشان پایبند باشند.

اخبار سیاسی- وی افزود: طرف اروپایی نباید صرفا به وعده و بیانیه اکتفا کند، آنها خیلی از تعهداتشان عقب هستند و باید تمام تعهدات عقب مانده را جبران کنند.

نقوی حسینی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره بی منطق بودن تحریم‌های آمریکا خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها در تحریم‌های اخیری که علیه کشورمان انجام دادند دیوانه‌وار عمل کردند، این تحریم‌ها ایرادات اساسی داشت و نشان دهنده این بود که ناکامی و انهدام پهپادشان، چقدر اثر مخربی گذاشته و آن‌ها را دیوانه کرده است، به طور مثال آن‌ها افرادی را در لیست تحریم گذاشتند که این افراد پیشتر در این لیست بودند.

وی ادامه داد: آنها نام مقام معظم رهبری را هم در لیست تحریم گذاشتند؛ سوالی که پیش می‌آید این است که مگر رهبر انقلاب تراکنش مالی و یا مراوده تجاری دارد؟ این‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در این زمینه دیوانه وار عمل کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی همچنین درباره اهمیت انعقاد پیمان‌های پولی در شرایط تحریم، اظهار کرد: در حوزه اقتصادی، جمهوری اسلامی اهداف و سناریو‌های مختلفی را تعریف کرده و در مورد اجرایی شدن آن‌ها اقدامات خوبی انجام داده است. یکی از این موارد اصلاح و بازسازی مراودات با همسایگان است که در طول ۶ سال گذشته مورد غفلت واقع شد؛ چون دستگاه دیپلماسی بیشتر متمرکز بر موضوع برجام و مذاکره با غرب بود.

وی افزود: علاوه بر این برخی مراودات ما با کشور‌هایی مثل روسیه، چین و بعضی از کشور‌های جنوب شرق آسیا هم در این بازه مورد غفلت واقع شدند، این موضوع در دستور کار بوده و جمهوری اسلامی در حال انعقاد چند توافق دو جانبه و چند جانبه است که اتفاقا موفقیت‌های خوبی هم بدست آمده است، معتقدم با این برنامه ریزی‌های انجام شده تاثیر تحریم‌های آمریکا به حداقل خواهد رسید.