به گزارش فارس، مصطفی محمد نجار وزیر کشور که پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره مرحله دوم انتخابات مجلس با خبرنگاران گفتوگو میکرد، گفت: از مجموع ۲۹۰ نماینده تاکنون ۲۲۵ نماینده انتخاب شدهاند و برای ۶۵ کرسی باقی مانده در مرحله دوم ۱۳۵ نفر رقابت میکنند.

* فرصت یک هفته‌ای شورای نگهبان برای رسیدگی به شکایات احتمالی کاندیداها

وی همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات و شکایات احتمالی کاندیداها اظهار داشت: در صورتی که کسی شکایتی داشته باشد می‌تواند شکایت خود را به مراجع ذی‌صلاح ارائه دهد و پس از آن شورای نگهبان یک هفته فرصت دارد تا به شکایات رسیدگی و انتخابات را تایید کند.

* وزارت کشور مقدمات برگزاری انتخابات مرحله دوم را فراهم می‌کند

وزیر کشور افزود: وزارت کشور مقدمات برگزاری انتخابات در مرحله دوم را فراهم می‌کند و انشاءالله مردم حضور باشکوهی در مرحله دوم انتخابات هم خواهند داشت.

نجار ضمن تقدیر از مشارکت گسترده و بی‌نظیر مردم در انتخابات مجلس نهم گفت که این استقبال گسترده پیام‌های سیاسی بلندی برای همه داشت، به این صورت که دوستان از این انتخابات خوشحال و دشمنان مایوس شدند. در واقع مردم با مشارکت گسترده در انتخابات پیشاپیش نوروز را جشن گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: در این انتخابات همه دستگاه‌ها اعم از نظارتی و اجرایی یکپارچه عمل کرده‌اند و هماهنگی خوبی داشتند؛ حتی خبرنگاران و رسانه‌ها نیز خوب عمل کردند به طوری که از حدود ۴۷ هزار صندوق رای حتی یک صندوق هم نداشتیم که در رای‌گیری در آن اخلال ایجاد شده باشد.

* دولت براساس اولویت خدمت‌رسانی به مردم با مجلس تعامل می‌کند

وزیر کشور درخصوص تعامل مجلس و دولت با بیان اینکه وزارت کشور همواره در خدمت مجلس بوده و روابط خوبی با آن داشته است، تاکید کرد: نمایندگان مجلس نمایندگان مردم هستند و ما همواره در تعامل با آنها بهترین بازخوردها را داشته‌ایم. دولت خدمت‌رسانی به مردم را در اولویت خود دارد و بر این اساس با مجلس تعامل می‌کند.

* تهیه مقدمات انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم اولویت کاری وزارت کشور در سال آینده

نجار در ادامه رسیدگی به وضعیت امنیتی مرزها، تهیه مقدمات انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و رسیدگی به وضعیت شهرها و روستاها را از اولویت‌های کاری وزارتخانه مطبوعش در سال آینده برشمرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درمورد احتمال ارائه لایحه اصلاح قانون انتخابات ریاستجمهوری نیز متذکر شد که هنوز اظهارنظر در اینباره زود است.