به گزارش افکارنیوز،

سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در واکنش به مطالب منتشره مبنى بر تورگردی برخی استانداران در اروپا که به نقل از یکی از نمایندگان مجلس منتشر شد، اظهار کرد: در پی انتشار این مطلب در یکی از خبرگزاری‌های کشور به نقل از حجت الاسلام و المسلمین سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با وی تماس گرفته و خواستم اگر مصداقی در این خصوص دارند اطلاعات آن را ارائه کنند.

اخبار سیاسی- وی در ادامه با رد ادعای تورگردى استانداران در اروپا افزود: وی تأکید کرد که هیچ مصداقى در این خصوص درباره استانداران ندارد و سخنانشان به طور کلی بیان شده است.


سخنگوى وزارت کشور تصریح کرد: استانداران با وظیفه شناسی و به دور از هر گونه حاشیه و جنجال در حال اجرای سیاست‌های عمومی کشور خصوصاً رفع مشکلات اقتصادی و ارتقای وضعیت معیشتی مردم هستند و شایسته این‌گونه قضاوت‌های ناروا نیستند.

سامانی با بیان اینکه سفر‌های خارجی در کمیته ویژه اى در وزارت کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: در اجرای دستور ریاست جمهوری مبنی بر کاهش سفر‌های خارجی مسئولان دولتی و با تاکید وزیر کشور، هدفمندسازی سفر‌ها با رویکرد کاهش هزینه‌ها در عین حفظ و ارتقای دستاورد‌های ملی در مراودات بین المللی در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است.

وی یادآور شد:⁩ در دستورالعمل مسافرت‌های خارجی مقامات و کارکنان وزارت کشور، سازمان‌های تابعه، استانداری‌ها و شهرداری‌ها که توسط وزیر کشور ابلاغ شده سازوکار اجرایی تحقق این هدف ایجاد شد که على رغم گسترش تعاملات بین المللى شاهد⁧ کاهش ٥٦ درصدی⁩ سفر‌های خارجی در مجموعه وزارت کشور بوده‌ایم.