به گزارش افکارنیوز،

علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران از تصویب کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در در جلسه امروز هیئت دولت خبر داد و گفت:  جزئیات این لایحه در جلسات آتی دولت بررسی خواهد شد و سعی می‌کنیم این لایحه را با دوفوریت به مجلس ارسال کنیم.

وی افزود: با اجرای این طرح کارایی پول ملی افزایش یافته و هماهنگی بیشتری با عُرف جامعه صورت می‌گیرد. حذف چهار صفر از پول ملی موجب می‌شود حیثیت ظاهری پول ملی در مقایسه با سایر ارزهای بین‌المللی مراعات شود و مسکوکات که مدتی است حذف شده‌اند، وارد چرخه شوند. همچنین استهلاک کاغذ نیز کاهش می‌یابد. حذف چهار صفر از پول ملی ارتباطی با تورم, قدرت خرید ندارد. با اجرای این طرح صرفا به دنبال افزایش کارایی پول ملی هستیم.

سخنگوی دولت درخصوص مقررات درباره سن مدیران گفت: بر اساس روال گذشته، افرادی که تا پیش از رسیدن به  45 سالگی پست مدیریتی نداشته بودند، در صورتی که برای این پست‌ها معرفی می‌شدند، کارگروه ارزیابی که در هر وزارتخانه تشکیل می‌شود باید در این زمینه رسیدگی و اعلام نظر می‌کرد. شورای عالی اداری این سن را از  45 سال به 47 سال تغییر داد. بر همین اساس سنینی که در گذشته برای مدیریت‌های رتبه‌های مختلف مطرح بود، تغییر و افزایش یافته‌اند که متاسفانه در برخی رسانه‌ها این موضوع تفسیر بالعکس شده بود.

ربیعی تصریح کرد: امروز در دولت بحث‌هایی درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان هیئت علمی مطرح و مقرر شد در این زمینه بر اساس روال گذشته عمل کنیم. بنابراین اعضایی از هیئت علمی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند بابت دریافتی خود نگرانی نداشته باشند، چرا که دولت کماکان بر اساس قانونی که آنان را از شمول هفت برابر مستثنی کرده بود، عمل خواهد کرد.