به گزارش افکارنیوز،

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از سوی دولت آمریکا، خاطر نشان کرد که آمریکا در عرصه‌های سیاسی و دیپلماتیک توان مقابله با فرزندان غیور ایران را ندارد.

اخبار سیاسی- معاون سیاسی وزیر امور خارجه در پیام توئیتری نوشت: «تحریم محمد جواد ظریف این فرمانده با اقتدار سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نشان داد آمریکا در عرصه‌های سیاسی و دیپلماتیک، توان رویارویی با فرزندان شجاع و غیور این مرز و بوم را ندارد. ظریف زبان پر صلابت دیپلماسی ایران و نماینده مقتدر ایران در تمام عرصه‌های جهانی و بین المللی است. نه تیر دشمن و نه بند تحریم ها، نه طعنه دوست و نه چیز دیگر، ما را از پیشبرد منافع ملی این کشور و این مردم بازنخواهد داشت. بر عهد و پیمان خود با ایران و انقلاب، قوی‌تر از گذشته ایستاده ایم.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا در نخستین ساعات بامداد روز پنج‌شنبه به‌وقت تهران اعلام کرد محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

در پی این اقدام دولت آمریکا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یک پیام توئیتری تصریح کرد: «ایالات متحده گفته است که من را به‌عنوان "سخنگوی اصلی ایران در سراسر دنیا" تحریم کرده است. واقعیت آن‌قدر دردناک و سخت است؟ این تحریم بر من یا خانواده‌ام هیچ اثری نخواهد داشت، چون من خارج از ایران هیچ دارایی یا منافعی ندارم. از اینکه من را تهدید بزرگی برای اهداف خودتان می‌دانید، سپاسگزارم».