به گزارش افکارنیوز،

روزنامه ساوت چاینا روز جمعه در گزارشی نوشت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از یک سال قبل به این طرف اقدامات زیادی علیه تهران انجام داده است که نشان می دهد این کشور باعث رشد تنش ها شده است.

اخبار سیاسی- این گزارش خاطر نشان کرده است شاید آمریکا فکر می کند فشارهای حداکثری باعث تغییر در ایران شود اما مساله اینجا است که رییس جمهور آمریکا با این کارها فقط مشکلات و چالش ها را بیشتر کرده است.

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ نوشته است آمریکا از همان زمانی که از برجام خارج شد و تحریم ها را علیه ایران زنده کرد موجب شد تا چالشی جدید ایجاد شود و حالا بسیاری از کشورها درگیر این موضوع شده اند و به هر شکل خواستار برون رفت از چنین بحرانی هستند.

این گزارش می افزاید آمریکا می گوید هر روز مسایل مربوط به فعالیت های هسته ای ایران را نظارت می کند ، این در شرایطی است که تهران بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی همه تعهداتش را عمل کرده است.

شینهوا هم در مطلبی نوشته است مقام های ایرانی در اظهارات خود همگی از ظریف حمایت کرده اند و این نشان می دهد که وحدت سیاسی بسیار بالایی در بدنه نظام سیاسی ایران وجود دارد که از نفوذ آمریکا جلوگیری می کند.

گزارش در ادامه اقدامات آمریکا را ریشه همه تنش ها در منطقه خاورمیانه و تنگه هرمز عنوان کرده و نوشته است در واقع این اقدامات از دیدگاه بسیاری نشان دهنده آن است که آمریکا نه فقط توسعه برنامه های موشکی ایران را برای خود هراس آور تلقی کرده بلکه از قدرت سخنوری ایرانیان نیز احساس ترس کرده است.

"سی جی تی ان" تلویزیون انگلیسی زبان چین هم در گزارشی آورده است که آمریکا حالا باعث شکل گیری نوعی از تنش های دیپلماتیک شده است و این اقدامات طبیعتا راه گفت و گو را بیشتر از قبل دشوار و سخت می کند و جامعه بین المللی به همین دلیل در شرایط دشواری قرار گرفته است.