به گزارش افکارنیوز،

سید رضا صالحی امیری، دبیرکل کمیته ملی المپیک در بازدید از مسابقات بین المللی غواصی عمق ۲۰۱۹ روسیه به میزبانی نیروی دریایی ارتش در جزیره کیش گفت: باید از زحمات نیروی دریایی ارتش به خصوص امیر دریادار خانزادی و سازمان منطقه آزاد کیش آقای مظفری تشکر کنیم که در جزیره کیش جریان جدیدی را فعال کردند و جنب و جوش ورزشی خوبی آغاز شده است. جزیره کیش حیات دارد و این موضوع برای ملت ایران حائز اهمیت است.

اخبار سیاسی_ وی با اشاره به تلاش‌های نیروی دریایی ارتش در برگزاری چهارمین دوره مسابقات غواصی ارتش‌های جهان خاطرنشان کرد: امیر دریادار دوم سلیمی پناه و سایر مسئولان زحمات زیادی برای برگزاری این رقابت‌ها کشیدند. کسب میزبانی‌های بین المللی موجب ارتقاء جایگاه کشورمان در جهان می‌شود.
 
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به حضور در این جزیره به همراه معاونان وزارت ورزش گفت: به همراه داورزنی و ریاست اکو برای ارزیابی ظرفیت‌های کیش در خصوص برگزاری رویداد اکو به جزیره کیش آمدیم که در جریان برگزاری مسابقات نظامی بین المللی غواصی در جزیره هم قرار گرفتیم و برای عرض خسته نباشید و بازدید از روند مسابقات به محل این رقابت‌ها آمدیم.
صالحی امیری درباره انتخاب جزیره کیش به عنوان میزبان مسابقات نظامی بین المللی ۲۰۱۹ روسیه در رشته غواصی عمق تاکید کرد: شرایط کیش متفاوت از همه نقاط جغرافیای ما است. کیش هویت، اعتبار و آبروی نظام است. ظرفیت‌های کیش بسیار ارزشمند است. اگر بخواهیم رویداد ورزشی بین المللی را در ایران برگزار کنیم، جزیره کیش به دلیل دسترسی‌ها و ظرفیت‌های موجود به نسبت داخل سرزمین مان، میزبان مناسب تری است.
وی ادامه داد: انتخاب مسئولان نیروی دریایی ارتش برای برگزاری مسابقات در خلیج فارس بسیار هوشمندانه و منطقی بود که در شرایط کنونی به همراه کشور‌های مختلف در این جزیره گرد هم آمدند و امنیت منطقه را به رخ همگان کشیدند.
رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: صمیمانه از مجموعه نیرو‌های مسلح و زحمات همه عزیزان نیروی دریایی ارتش تشکر می‌کنم. آن‌ها آبروی ملت هستند که در عرصه جنگ و دفاع مقدس از خود رشادت به خرج دادند و در عرصه سازندگی تلاش کردند و در ورزش هم حضور موثری دارند.