به گزارش افکارنیوز،

محمدصالح جوکار نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، درباره تاکید اخیر مقام معظم رهبری برای اجرای کارهای جهادی و سپردن مدیریت‌ها به جوانان گفت: اگر به ترکیب سنی گروه‌های جهادی نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم این جوانان از قشرهای مختلف با یک هدف خاص گرد یکدیگر آمدند. 

اخبار سیاسی- وی افزود: جوانان جهادی کشورمان دارای گفتمان خدمت‌رسان هستند و وقتی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که باید گفتمان جهادی را ترویج دهید، منظورشان به گروه‌ةای جهادی است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید گروه‌های جهادی را در جامعه بسط و توسعه دهیم و نباید توسعه خدمت در کشور را منوط به اجرای برخی وظایف و اقدامات از سوی زیرمجموعه‌های دولت موکول کنیم.

جوکار تصریح کرد:هر جا با گفتمان جهادی ورود کردیم موفق بوده‌ایم و هر جا که این گفتمان در حاشیه قرار گرفت و گفتمان‌های انحرافی دیگر به میدان آمد مشکلات جدی پیدا کرده‌ایم.

وی گفت: باید گفتمان جهادی را در حوزه‌های تفکر و عملیاتی ترویج کنیم که البته این امر لازمه پیشرفت جامعه است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت:‌ رونق اقتصادی و رونق تولید با حرکت‌های کند در بخش تولید نمی‌تواند نگرانی مردم را بکاهد. این در حالی است که می‌توانیم با اقدامات جهادی ضمن شتاب بخشی به بخش‌های مختلف کشور، توانمندی جوانان و انرژی آنان را شناسایی و ظهور و بروز داد.

جوکار  تصریح کرد: اگر با دیدگاه جهادی و انگیزه موجود در گفتمان گروه‌های جهادی و روحیه خاص‌شان برای توسعه کشور پیش برویم وضعیت ایران اسلامی بهتر شده و موانع پیشرفت‌مان بهتر می‌شود.

وی گفت: باید گفتمان جهادی در دولت و کارگزاران توزیع شود و در حقیقت باید با بازتولید این گفتمان در جامعه مدیران میانی و عالی از این موضوع بهره گرفته و بدانیم تنها راه سعادت و رفع بدبختی در کشور همین است. که در این صورت بهترین خدمات با کمترین هزینه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.