به گزارش افکارنیوز،

 وزارت خارجه بحرین در واکنش به اظهارات سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره میزبانی منامه از نشستی در خصوص امنیت دریانوردی ، ایران را به «کارشکنی در برابر همه تلاش‌ها و طرح‌های مربوط به تقویت امنیت و ثبات و آزادی دریانوردی در خلیج [فارس] و کل منطقه» متهم کرد.

اخبار سیاسی- موسوی اقدامات ضد ایرانی دولت بحرین در برگزاری و میزبانی نشست های مشکوک و تحریک آمیز و همچنین اتهامات وارده در بیانیه های اخیر وزارت خارجه آن کشور را علیه جمهوری اسلامی ایران، محکوم کرده و اینگونه نشست ها را اقدامی در جهت برهم زدن ثبات و امنیت منطقه و زمینه ساز مداخلات نیروهای فرامنطقه‌ای و رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس خوانده بود. 

بنابر گزارش خبرگزاری بحرین (بنا)، وزارت خارجه این کشور مدعی شد که برگزاری چنین نشست‌هایی تأکیدی بر تلاش‌های بحرین و سیاست ثابت آن برای تأمین امنیت و صلح از طریق اقدام جمعی و همکاری مشترک با متحدان و شرکای بین‌المللی است.

وزارت خارجه بحرین همچنین از ایران خواست «از تهدیدات توخالی و هرگونه اقدامی که به ایجاد تنش منجر شود، دست برداشته و به آرام‌سازی در جهت احترام به منافع همه کشورهای منطقه، حاکمیت و استقلال آن و حفظ صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی پایبند باشد».

پیش از این موسوی مقامات بحرین را به توقف تحرکات و اقدامات نابخردانه و اتخاذ رویکردی سازنده به جای ایفای نقش تدارکاتی در برگزاری چنین نشست‌هایی فراخوانده بود.