به گزارش افکارنیوز،

عبدالرضا رحمانی فضلی،‌ وزیر کشور، عصر امروز(شنبه 19 مرداد) در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: امروز رسانه ها در کیفیت و نحوه اطلاع‌رسانی اهمیت بسیاری دارد.

اخبار سیاسی_ وی افزود: حضور شما در زندگی مردم در قالب انتخاب و تصمیم و در حاکمیت در روابط و در چگونگی ساخت فضای حیاتی جامعه نقش اساسی دارد.

وزیر کشور، مهمترین وظیفه اصحاب رسانه‌ را حقیقت یابی دانست و گفت: این اثرگذاری و تعاملات، امروزه نقش رسانه را قوی می‌کند و رسانه ها نقش آفرین می‌شوند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: ده سالی در حوزه اطلاع رسانی و رسانه به صورت مستقیم و دو سال هم به صورت غیر مستقیم بودم، بنابراین با مقدمات و ظرافت‌ها و حساسیت‌های خبر آشنا هستم. امروزه با توجه به تنوع و پیچیدگی، گستردگی ابزار ارتباطی، نقش شما رسانه ها چندین برابر شده است.

وی با بیان اینکه امروز موضوع اطلاع رسانی و خبر ارتباط مستقیمی با تصمیم گیری و انتخاب دارد، خاطرنشان کرد: انسان روزانه ده‌ها و صدها انتخاب انجام می دهد که مبنای همه انتخاب ها آگاهی و اطلاع است. انتخاب یکی از ویژگی‌های انسان است و رابطه مستقیمی با معرفت، اطلاع و آگاهی است.

وزیر کشور بیان کرد: ما در حوزه خبر کارمان آگاهی رسانی و  اطلاع رسانی است. هرچه سطوح فعالیت و میزان مسئولیت بالا برود، سطح انتخاب و تصمیم متفاوت می شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: رسانه ها اگر بتوانند در تصمیمات و انتخابات افراد که مبتنی بر واقعیت ها و حقایق است، کمک کنند، آن تصمیم ها مناسب خواهد بود، بنابراین قلم دوربین، ضبط و بالاتر از این نگاهی که در ذهن خبرنگار و معرفتی که در چگونگی شناسایی و کشف حقیقت برای مردم موثر است.