به گزارش افکارنیوز،

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ، درباره اختیارات گسترده روحانی نسبت به رؤسای جمهوری پیشین گفت: مطابق قانون اساسی، رئیس‌جمهور پس از مقام معظم رهبری، شخصیت اول کشور محسوب می‌شود. 

اخبار سیاسی_ وی افزود: رئیس‌جمهور ریاست کلیه دستگاه‌های اجرایی را برعهده دارد، ضمن اینکه رئیس چندین شورا و مرجع تصمیم گیری در کشور است، لذا رئیس‌جمهور اختیارات بسیار گسترده‌ای داشته و فرامین و دستورات او در دستگاه‌های اجرایی قابل اجراست. 

نماینده ورامین در مجلس گفت:‌رئیس‌جمهور با استانداران، فرمانداران، بخشداران در کشور و تقریباً همه امور کشور در این مناطق تحت فرماندار رئیس‌جمهور هستند. 

نقوی حسینی با تأکید بر اینکه اختیارات رئیس‌جمهور در قانون اساسی بسیار گسترده است، افزود: ریاست جمهوری آقای روحانی با ریاست جمهوری دولت‌های گذشته متفاوت است، زیرا در دولت آقای روحانی، کشور تحت تحریم‌های شدید و ظالمانه دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران بود و اختیارات بیشتری نسبت به رؤسای جمهور پیشین دارد. 

نقوی حسینی گفت: ریاست شورای هماهنگی اقتصادی و ریاست جلسه سران قوا برعهده آقای رئیس‌جمهور است که اختیارات وسیعی داشته و رؤسای جمهور پیش از آقای روحانی چنین اختیارات گسترده‌ای را نداشته‌اند، این در حالی است که تصمیمات این نشست‌ها برای همگان و دستگاه‌ها لازم‌الاجراست. 

وی گفت: روحانی و دولت نمی‌تواند اعلام کند ما نمی‌توانیم تصمیم‌گیری کرده و یا اختیار عمل داشته باشیم چرا که اختیارات گسترده‌ای را داشته و دارند که بی سابقه است. 

نماینده ورامین در مجلس گفت:‌ انتظار از آقای روحانی و دولت آن است که مشکلات اقتصادی و نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم و  لزوم ثبات قیمت‌ها و رونق تولید و اشتغال سریع‌تر تصمیم‌گیری شده و حل و فصل شود.