به گزارش افکارنیوز،

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که عصر امروز (یکشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: ما در عصری زندگی می‌کنیم که عصر دانایی، علم و آگاهی است.

اخبار سیاسی_ زمانی به صورت قطره چکانی و جهل و نادانی  انسان  تراوش می‌شد اما امروزه شاهد انفجار علم و تولید دستاوردی هستیم.

وی افزود: هر فردی و مسئولی که خود را در مسیر علم و آگاهی قرار ندهد، با یک عقب ماندگی تاریخی روبرو خواهد شد که جبران آن سخت و غیر ممکن است.

بندپی بیان کرد: آگاهی بخشی سبب افزایش مطالبات مردم و ایجاد شفافیت می‌شود و از این جهت کار شما اصحاب رسانه اهمیت دارد.

استاندار تهران تصریح کرد: نقش شما رسانه‌ها بسیار با اهمیت است به خصوص در شرایطی که هم اکنون قرار داریم و دشمن با انواع و اقسام تحریم‌های اقتصادی، اجتماعی و روانی سعی دارد و ناامیدی را در میان مردم پمپاژ کند.

وی افزود ،نقش شما رسانه‌ها  در وحدت و انسجام بخشی امیدآفرینی و  اعتماد آفرینی افزایش سرمایه اجتماعی بی بدیل است.

وی یادآور شد: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را پیش رو داریم و در انتخابات مهمترین و اثر بخش ترین پشتوانه نظام حضور مردم در عرصه تصمیم‌گیری است. 

بندپی بیان کرد: هیچ موردی به اندازه قلم و کار شما اصحاب رسانه تاثیرگذار نخواهد بود. برای مثال در سیل اخیر شاهد بودیم که اطلاع‌رسانی به موقع شما اصحاب رسانه، سبب جوشش و نهضتی شد. 

وی بیان کرد: رسانه ها در سیل سبب شدند تا کمک رسانی به مردم سیل زده بیشتر شود  و داوطلبان بیشتری برای کمک راهی مناطق سیل زده شوند. 

بندپی اظهار داشت: این باور قلبی بنده است و اعتقاد و ایمان و باور کامل به ارزش کار شما اصحاب رسانه دارم. ما خبرنگاران را از خودمان جدا نمی‌دانیم.

 وی افزود : امنیت،  ایجاد رونق اقتصادی، حمایت از تولید داخلی، فعال کردن کارگروه‌ها را در دستور کار قرار داریم.

وی بیان کرد: مشکلات مردم تهران کم نیست تا جایی که سرانه فضای آموزشی بهداشتی ورزشی بسیار اندک است و با نقدهای شما و مطالب و گزارش‌های شما از معضلات ما را به سمتی سوق می‌دهد که تدابیر لازم را برای حل مشکلات به کار ببریم.

وی بیان کرد: سند آمایش، سند توسعه، سند توسعه شهرستان و سند آسیب‌های اجتماعی استان تهران را تهیه، تدوین و ابلاغ کرده‌ایم.

استاندار تهران بیان کرد: مظلومیت استان تهران را در اینجا شاهد هستیم که همه استان ها یک شبکه استانی دارند اما استان تهران با ۱۴ میلیون جمعیت هیچ شبکه ای ندارد، امروزه بخش اندکی از شبکه پنج سیما به استان تهران اختصاص داده است البته با تفاهمی در جلسه هفته آینده سعی داریم شبکه تهران ۵۰ درصد از برنامه‌های خود را به استان تهران اختصاص دهد.

 وی با اشاره به ساماندهی کودکان کار گفت: محوریت موضوع ساماندهی کودکان کار بر عهده استانداری تهران است، در این زمینه هم‌افزایی خواهیم داشت. از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه کودکان کار را دعوت کردیم و از آنها راه حلی خواستیم  تا برای حل معضل کودکان کار چاره اندیشی کنیم.

بندپی بیان کرد: به این نتیجه رسیدیم که ۸۲ درصد از کودکان کار اتباع خارجی هستند، حتی زمانی که خدمت مقام معظم رهبری رسیدم این دو مشکل را عنوان کردم اول آن که زمانی که والدین به سراغ فرزندان شان می آیند و بچه هایشان را می‌برند و ما به لحاظ قضایی باید کودکان را تحویل والدینشان را دهیم و دوم آنهایی که اتباع خارجی هستند این موضوع مربوط به وزارت خارجه می شود، از این جهت قوه قضاییه این کار را برای ما راحت کرد اگر فرزندی سه بار پذیرش شد، فرزند از والدین سلب حضانت می شود. همچنین آیین نامه را نوشتیم که اگر کودکی به صورت فردی قاچاق شود و او به کشورش باز گردانده می شود.

وی افزود: اولویت دولت به سمت حل و حمل و نقل ریلی است، هفته گذشته آقای نوبخت از مسیر تهران قرچک ورامین بازدیدی انجام دادند و دستورات لازم را برای اختصاص اعتبارات لازم را برای این مسیر عنوان کردند.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن انتخابات تصریح کرد: الکترونیکی شدن انتخابات خواسته و مطالبه مردم، کاندیداها و مسئولان است. البته روز گذشته آقای کدخدایی اعلام کردند که آمادگی دارند و دستگاه‌های اجرایی باید اقدامات لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: در انتخابات شورایاری رای گیری به صورت الکترونیکی نشان داد که این کار قابل انجام است البته تعداد کسانی  الکترونیکی در شورایاری رای دادند،  جمعیتشان کم بود، اما برای انتخابات مجلس قابل انجام است. انتخابات الکترونیکی سبب صرفه جویی در وقت و اعتبارات اندک می‌شود و همچنین شاهد شفاف‌سازی در انتخابات خواهیم بود در استان تهران به دنبال این هستیم که ظرفیت الکترونیکی شدن را محقق کنیم.

بندپی با اشاره به ارائه وام به وام ازدواج به جوانان گفت: برخی از بانک هایی که نمی خواهند وام دهند بهانه‌تراشی می‌کنند اما بسیاری از بانک‌ها هیچ مشکلی برای ارائه وام ازدواج ندارند.

استاندار تهران بیان کرد: میانگین نرخ بیکاری استان تهران در سه ماهه اول سال ۹۸ به نسبت سه ماهه اول سال ۹۷ حدود ۲/۲ کاهش داشته و در واقع از ۱۲/۳ به ۱۰/۱ رسیده‌ایم.