به گزارش افکارنیوز،

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز  آنهایی که در خط مقدم تولید قرار گرفته اند کارشان جهاد است و نباید بگذاریم مافیا دارو با واردات بی رویه بر پیکره تولید داخلی ضربه وارد نماید، بیان داشت: تاکنون شاهد برخورد جدی قضائی با مافیای واردات دارو نبودیم، اینکه یک مقام مسئول به دلیل تخلف از سمتش عزل شود، این برخورد جدی نیست.

اخبار سیاسی_ نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید در برخورد با مافیای دارو و متخلفان ارز دولتی در زمینه واردات، مماشات کرد، افزود: اگر با متخلفان برخورد جدی قضائی شود و نظارت درستی در این زمینه صورت گیرد، شاهد کاهش تخلفات خواهیم بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس  شورای اسلامی با بیان اینکه فرار مالیاتی یکی از تخلفات واردکنندگان است و با طرح این سوال که چرا مافیای واردات دارو مالیات نمی دهند؟ گفت: وقتی از  فرار مالیاتی حرف می‌زنیم، در واقع شامل حال این مافیای وارد کنندگان دارو هم می شود و ما شنیدیم که وارد کنندگان دارو مالیات بر ارزش افزوده هم نمی‌دهند.

محمودزاده با بیان اینکه ندادن مالیات نه تنها بر اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند، بلکه باعث تشویق بیشتر آنها بر واردات می شود که خود باعث ضرر مضاعف بر پیکره تولید داخلی است، افزود: مسئولین و متولیان بهداشت و درمان در سخنان خود از نقش مافیا در واردات بی‌حد و حصر دارو و هزینه ارزهای دولتی در جاهایی غیر از دارو سخن می گویند. همچنین مسئولین قضائی از تشکیل پرونده های قضائی و ارسال این پرونده ها به دادگاه حرف می زنند.

وی افزود: اینها نشان می دهد که عده ای به نام واردات دارو با سلامت و جان مردم بازی می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس  شورای اسلامی واردات بی حد و حصر دارو و بازی با سلامت و جان مردم را از خطرات جدی حوزه بهداشت و درمان جامعه دانست و تصریح کرد: تلاش عده ای برای واردات دارو ضربه به تولیدات داخلی است و هزینه ارزهای دولتی در حوزه دارو در جاهای دیگر مثل لوازم خانگی بازی با سلامت و جان مردم است.

محمودزاده با تاکید بر ایجاد اشتغال در کشور، تصریح کرد: مسئولین باید از تولید در داخل حمایت کنند. در سال رونق تولید باید همه هم و غم مسئولین تولید باشد نه واردات.

وی گفت: تولید کنندگانی که به فکر اشتغال، رونق تولید و سرمایه گذاری در داخل هستند، باید مورد حمایت واقع شوند و نباید بگذاریم حوزه تولید دارو ضربه ببیند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات باید با هر گونه تخلف در واردات دارو و هزینه ارزهای دولتی در جاهای غیر از واردات دارو را پیگیری کنند، افزود: باید پشت پرده این تخلفات مشخص شود و با شناسایی مافیا، برخورد جدی قضائی با آنها صورت گیرد.

محمودزاده گفت: از دستگاه‌های نظارتی می خواهیم که با مافیای اصلی دارو برخورد نمایند و اینگونه نباشد که در این مسیر ضربه بر پیکره تولید کنندگان واقعی وارد شود.

وی تاکید کرد: دقت و هوشمندی در رسیدگی ها بسیار مهم است و این انتظار را ما از دستگاه‌های امنیتی و قضائی خواستاریم.