به گزارش افکارنیوز،

آقای محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه  در حاشیه نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور برای نمایندگان تشریح شد.

اخبار سیاسی_ او با بیان اینکه طرح اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور حسب ابلاغیه مقام معظم رهبری باید تا اردیبهشت آماده می‌شد، افزود: این طرح در چهار محور درآمد‌های پایدار، هزینه‌های کارا، ثبات اقتصادی و تقویت نهاد بودجه ریزی طراحی و به شورای عالی هماهنگی اقتصادی تقدیم شده و بعد از تصویب کلیات این طرح در این شورا جزئیات آن در حال بررسی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: تاکنون درباره بخش نخست این طرح که مربوط به یارانه‌های پنهان در بخش انرژی است تصمیم گیری شده است.

او ادامه داد: با توجه به اینکه کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه‌ای در شورای عالی هماهنگی اقتصادی به تصویب رسیده است و با وجود نیاز به تایید مجدد آن در این شورا، در عین حال لایحه بودجه سال ۹۹ در چارچوب همین طرح اصلاح ساختاری در حال آماده سازی است.

آقای نوبخت اظهار کرد: لایحه بودجه سال ۹۹ کاملا متفاوت از بودجه سنوات قبل است و اصلاحات بودجه‌ای در چارچوب اصلاح ساختار بودجه‌ای در این لایحه اعمال خواهد شد.