به گزارش افکارنیوز،

 اردشیر نوریان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم نفتکش ایرانی "آدریان دریا" از سوی دولت آمریکا، گفت: به طور قطع آمریکایی‌ها با تحریم نفتکش ایرانی "آدریان دریا" قوانین حقوق بین‌الملل را نقض کرده‌اند.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه ابزارهای گوناگونی در اختیار دستگاه دیپلماسی کشور برای مقابله با تحریم نفتکس "آدریان دریا" از سوی آمریکا وجود دارد، اظهار داشت: وزارت امور خارجه می‌تواند از طریق ظرفیت‌هایی که در شورای امنیت سازمان ملل ایجاد شده، نسبت به مقابله به مثل و جلوگیری از زیاده‌خواهی‌‌های آمریکایی‌‌ها اقدام کند، زیرا طبق هیچ مفاد قانونی و حقوقی، آمریکایی‌ها حقی برای تحریم این نفتکش ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در شرایط موجود دیپلماسی فعال کشور به همراه تکیه بر قدرت نظامی و دفاعی، موجب شده تا سیاست‌‌های آمریکا برای تشکیل هرگونه ائتلافی علیه جمهوری اسلامی ایران، با شکست مواجه شود.

نوریان ادامه داد: معتقدم سیاست‌های تقابلی با آمریکا در عرصه دیپلماسی، از یک طرف و تکیه بر توان نظامی و دفاعی بومی می‌تواند هرگونه تهدید علیه ملت ایران را خنتثی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آزادی نفتکش ایرانی از جبل‌الطارق نشان داد که مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره بر حق بوده و سیاست‌های ضد ایرانی آمریکایی‌ها در منطقه شکست خورده است.