به گزارش افکارنیوز،

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به جزئیات جلسه صبح امروز(یکشنبه، 10 شهریور) این فراکسیون با وزیر اقتصاد، گفت: اعضای فراکسیون در این جلسه، بر ضرورت ساماندهی بازار، به‌ویژه بحث گرانی اجناس، کالاها و اقدامات انجام شده در راستای تحقق اقتصاد هوشمند نظرات‌شان را بیان کردند.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه بانک‌ها باید از حالت بنگاه‌داری خارج شده و در زمینه سرمایه‌گذاری و حمایت از تولیدکنندگان فعال شوند، اظهار داشت: ضرورت برخورد جدی با کسانی که فرار مالیاتی دارند، به‌ویژه دانه‌درشت‌ها، ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی ، به‌ویژه جلوگیری از حقوق های نجومی، ضرورت تسریع در نصب دستگاه‌های ایکس‌ری در مبادی گمرکات، ضرورت نظارت جدی در زمینه خصوصی‌سازی و سالم‌سازی آن و ضرورت جوان‌گرایی در وزارت، به‌ویژه از هیئت‌مدیره بانک‌ها از جمه مواردی بود که نمایندگان بر آن تأکید داشتند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به اظهارات دژپسند، وزیر اقتصاد در این جلسه اشاره کرد و گفت: آقای دژپسند در این جلسه گفت که "دولت از ابتدا اهتمام داشت تا خصوصی‌سازی به صورت واقعی انجام شود و یکی از آسیب‌های خصوصی‌سازی نیز، مقاومت‌های منطقه‌ای بوده است".

نقوی‌حسینی تصریح کرد: وزیر اقتصاد همچنین گفت که در زمینه واگذاری‌ها، تعاونی سهامی عام را فراگیر می‌کنیم، البته بانک‌ها نیاز به تحول اساسی دارند و در این زمینه، برنامه‌های پیشنهادی وزارت اقتصاد برای تحول نظام بانکی را تا پایان هفته برای رئیس‌جمهور ارسال خواهد شد. 

وی تأکید کرد: آقای دژپسند ادامه داد که "برنامه واگذاری شرکت‌های تابعه بانک‌ها را به رئیس‌جمهور تقدیم کردیم، در زمینه بهسازی هیئت‌مدیره بانک‌ها نیز حداقل یک عضو از 5 عضو باید 35 ساله باشد، در سالم‌سازی و فعال‌سازی در حوزه خصوصی‌سازی اهتمام ویژه داریم.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اضافه کرد: وزیر اقتصاد در بخش دیگری از این جلسه گفت که "در بحث خصوصی‌سازی فرآیندهای قیمت‌گذاری براساس روال قانونی صورت گرفته است، اما در بحث خصوصی‌سازی نباید چوب حراج به بیت‌المال زد".

نقوی‌‌حسینی افزود: در ادامه این جلسه، آقای دژپسند تصریح کرد که " در زمینه مالیات نیز، در تور انداختن فرارهای مالیاتی و اصلاح نظام مالیاتی در اولویت است؛ اصلاح قانون مالیات مستقیم را تا اواخر مهرماه برای دولت ارسال می‌کنیم و در زمینه گمرک نیز به تحول نیاز داریم".

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه تأکید کرد که "قانونمندسازی و جلوگیری از فرار مالیاتی به‌طور ویژه در دستور کار است و برای کسانی که فرار مالیاتی دارند، جریمه‌های سنگینی را در نظر گرفته‌ایم".