به گزارش افکارنیوز،

علی مطهری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به اعلام ایران درباره اجرایی کردن گام سوم کاهش تعهدات برجامی در روز ۱۶ شهریور، گفت: مکرون طرحی را ارائه کرده که این اقدام ایران بستگی دارد که آیا بر روی این طرح به توافق برسند یا خیر.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: اگر این طرح به نفع ایران باشد، می‌توان گام سوم را فعلا برنداشت، اما در صورت عدم تأمین خواسته‌های کشورمان قاعدتا باید گام سوم برداشته شود.

بیشتر بخوانید: اروپا تعهدات خود را عملیاتی نکند، ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را اجرا خواهد کرد

مطهری همچنین درباره پیشنهاد پرداخت ۱۵ میلیارد دلار خط اعتباری از سوی رئیس جمهور فرانسه هم اظهار کرد: این موضوع کمک بزرگی است، در حقیقت این مبلغ به عنوان پیش خرید نفت پرداخت می‌شود و کمک بلاعوض و وام نیست.

نماینده مردم تهران تأکید کرد: ظاهرا بر اساس شنیده‌ها قرار است این مبلغ در سه مرحله پرداخت شود تا فعلا جمهوری اسلامی ایران گام سوم خود را اجرا نکند و احتمالا از گام اول و دوم خود هم به جایگاه اولیه در برجام بازگردد.

او با بیان اینکه گام سوم خروج از برجام نیست، اظهار کرد: اما من اطلاع کافی ندارم که گام سوم شامل چه اقداماتی می‌شود، طرح مکرون ظاهرا برای ایران خوب است و بر اساس گفته‌ها این پیش خرید نفت می‌تواند کمکی برای مردم باشد.