به گزارش افکارنیوز،

علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، درباره ارزیابی خود از وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اظهارداشت: من با هر دو گزینه موافق هستم. آموزش و پرورش یک دستگاه مهربان، مهم و تأثیرگذار در کشور است و مسؤولی می‌خواهد که از پس مشکلات و چالش‌های آن بر بیاید.

اخبار سیاسی- وی درباره گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز بیان کرد: آقای مونسان هم در این مدتی که مسؤولیت داشته نشان داده که در مدتی که در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده خوب کار کرده و توانسته که رونق خوبی را ایجاد کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال که اولویت‌های وزرای پیشنهادی چه باید باشد، گفت: در هر دستگاهی یکسری وظایف ذاتی وجود دارد، آقای مونسان هم باید به سمت افزایش رونق در بازار و ایجاد امنیت بیشتر برای گردشگران برود.

اکبری گفت: اداره 16 میلیون دانش‌آموز، کادر پرسنلی و مطالبات معلمان معمولاً چالش‌هایی را برای وزیر آموزش و پرورش ایجاد می‌کند و همین مساله نشان می‌دهد که این وزارتخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان گفت: امیدواریم که هر دو گزینه موفق شوند و بتوانند به مأموریت‌های خود به خوبی عمل کنند ضمن اینکه ما نیز به عنوان نماینده باید تلاش کنیم تا کابینه کامل شود.