به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام احمد سالک نماینده اصفهان در مجلس در جلسه علنی امروز( سه شنبه 12 شهریور) قوه مقننه و در جریان بررسی صلاحیت وزیرپیشنهادی میراث فرهنگی و در موافقت با این وزیر پیشنهادی، گفت: مونسان در دو سال گذشته مدیریتی قوی با طراحی و توجه مبانی برنامه‌های ششم توسعه داشته است، وزارت میراث فرهنگی کاربردی اقتصادی و فرهنگی دارد و هر دو مقوله در برنامه‌های مونسان مورد توجه قرار گرفته است.

اخبار سیاسی- وی اظهار داشت: این وزارتخانه حافظ فرهنگی میراث کهن کشور ما و حافظ انقلاب است، مونسان در دوران مدیریت خود حاشیه‌ها را از میراث فرهنگی کاست رانت‌ها را کم کرد، اشتغال زایی را افزایش داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بخش دیگری از سخنانش به آمار ارائه شده از معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: طبق این آمار اقدامات مونسان 56 درصد با برنامه های مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی تطبیق داشته و تعجب می‌کنم چرا برخی می‌گویند اقدامات مونسان با اسناد بالادستی منطبق نبوده است.

سالک ادامه داد: 32 درصد برنامه‌ها همسو با برنامه‌های سیاست‌های ابلاغی دولت و برنامه ششم توسعه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اهمیت حوزه سرمایه گذاری در وزارت گردشگری افزود: در سابقه مونسان افتتاح و بهره برداری از 209 پروژه، افتتاح 1425 واحد بوم گردی و صدور 4575 موافقت اصولی با حجم سرمایه گذاری 100 هزار میلیاردی دیده می شود که این موارد نشان دهنده توانمندی وی است.