به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که در بنگلادش حضور دارد امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگویی درباره گام سوم توقف برخی تعهدات برجامی گفت: ما از روز اول اعلام کردیم آمادگی مذاکره را داریم، اما گام‌های خود را برمی‌داریم، اگر مذاکرات به نتیجه برسد، گام‌ها می‌توانند متوقف شود، حتی می‌تواند به عقب برگردد.

اخبار سیاسی_ رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: ولی اگر مذاکرات به نتیجه نرسد یعنی اروپایی‌ها نتوانند تعهداتشان را لااقل در رابطه با فروش نفت ایران و بازگشت پول نفت ایران به ایران به شکل‌های مختلف اجرا کنند، آن وقت است که ایران گام‌ها را ادامه می‌دهد.

وی گفت: در فاصله دو روز آینده گام سوم را برخواهیم داشت و رئیس جمهور امروز اعلام کرد گام سوم گامی است که تاثیرات چشمگیری در برنامه هسته‌ای ایران دارد و بعد از آن هم به مذاکره ادامه خواهیم داد. بعد از دو ماه طبق رویه خود اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، گام چهارم اتخاذ خواهد شد، باز هم مذاکرات را متوقف نمی‌کنیم و مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

ظریف عنوان کرد: مذاکره که قسمتی از وظایف وزارت خارجه است ادامه می‌یابد، ما وظایفمان را تعطیل نمی‌کنیم، ضمن اینکه سیاست ما اتخاذ اقدامات لازم در کنار مذاکره است.