به گزارش افکارنیوز،

حسن بهشتی‌پور کارشناس مسائل بین‌الملل در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌و‌گو بیان کرد: مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این سفر با مقاماتی همچون رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه دیدار و رایزنی کرده است.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: این سفر در آستانه برگزاری جلسه هفته آینده شورای حکام که در آن گزارش مدیرکل آژانس در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد، انجام شده است و این موضوع بر اهمیت این سفر افزوده است. 

بهشتی‌پور با بیان اینکه ایران  علی‌رغم کاهش تعهدات برجامی خود همچنان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری می‌کند و این اقدامات زیرنظر آژانس است، تأکید کرد: تهران مایل است همکاری‌های خود را با آژانس ادامه و در این ارتباط حسن‌نیت خود را نشان دهد تا بهانه‌ای به طرف مقابل ندهد.

وی با بیان اینکه این سفر در چارچوب برنامه‌ریزی برای همکاری‌های آینده ایران و آژانس انجام شده است، در  بخش دیگری از صحبت‌های خود به اجرای گام سوم از سوی ایران برای  کاهش تعهدات برجامی اشاره کرد و افزود: ایران گام به گام تعهدات برجامی  خود را کاهش می‌دهد تا شاید طرف مقابل مجبور شود به تعهدات خود برگردد و وظایف خود در برجام را انجام دهد.