به گزارش افکارنیوز،

حمید بعیدی نژاد در صفحه توییتر خود نوشت: آقای فابیان پیکاردو رئیس دولت جبل الطارق تاکید کرده که ایران اعلام کرده بود، نفت خود را به مقصد کشور تحت تحریم اتحادیه اروپا نخواهد رفت، اما تعهدی به ما نداده بود که نفت ایران از سوریه سر در نیاورد؛ لذا با فروش نفت به شرکت خصوصی حتی اگر نفت از سوریه سر دربیاورد نمی توان ایران را متهم به نقض موضع رسمی خود کرد. ⁦
اخبار سیاسی-​ او همچنین تاکید کرد: لازم می دانم این توضیح را اضافه کنم که اظهارات آقای پیکاردو موید همان مواضع و توضیحات اعلام شده از سوی کشورمان است. وقتی مقامات انگلیس و جبل الطارق بعد از تصمیم به رفع توقیف نفتکش، به تعهد ایران اشاره کردند، برخی از معاندین که نمی توانستند آزادی نفتکش در سایه اقتدار سیاسی و دیپلماتیک ایران را باور کنند، این تعهد را به دروغ، به سپردن ضمانت‌های سنگین ایران نزد دولت انگلیس و زد و بند سیاسی تفسیر کردند.
سفیر کشورمان در لندن در ادامه این مطلب خاطرنشان کرد: ولی امروز خوشحالیم که برای همه کاملا مشخص شد که منظور طرف انگلیسی از تعهد ایران همان اظهارات رسمی و متن یادداشت رسمی سفارت ایران بوده است و مشخص شد که ایران نفت خود را به یک شرکت خصوصی در دریا فروخته که این هم نقض اظهارات رسمی مقامات کشور مورد اشاره در یادداشت سفارت نیست.