به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی، در خصوص امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی ، اظهار داشت: از جمله راه‌هایی که ممکن است منجر به آسیب رساندن و مخدوش شدن انتخابات شود، چند رای دادن‌ها، از حوزه های دیگر به حوزه دیگری رفتن و لشگرکشی‌های انتخاباتی در مرز حوزه‌های انتخابیه است که اگر کنترل شود به نظر من امکان بهبود شرایط برگزاری انتخابات وجود دارد.

اخبار سیاسی- نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شاید امکان جمع کردن همه این مشکلات به صورت یکجا وجود نداشته باشد، اما الکترونیکی شدن انتخابات مانع از بروز تخلفات در جریان انتخابات می‌شود و می‌توان از آن ارزیابی مثبتی داشت.

وی افزود: در بسیاری از مناطق هنوز امکان اخذ و شمارش آرا به صورت الکترونیکی وجود ندارد بلکه فعلا فقط احراز هویت رای دهندگان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: در انتخابات مجلس نهم در حوزه‌های فسا و شبستر انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد اما ایرادات زیادی بر آن مترتب بود و اگر آن ایرادات رفع شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: با برگزاری انتخابات مجلس یازدهم به صورت الکترونیکی، تسریع در شمارش آرا، کنترل مرکزی و جلوگیری از تخلفات را شاهد خواهیم بود.