به گزارش افکارنیوز، آیت الله عباس کعبی در گفتوگو با فارس، به حماسه تاریخی ۱۲ اسفند اشاره کرد و اظهار داشت: در این انتخابات مردم حساب شده و با احساس مسئولیت پای صندوقهای رأی آمده و رأی دادند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ۱۲ اسفند نشان داد که بدنه جامعه افراد حزب‌اللهی، ولایی، انقلابی و تأثیرگذار هستند، تصریح کرد: این بدنه را باید جدی گرفت و به پیام‌های آنها توجه کرد.

وی بر همین اساس پیام مردم در ۱۲ اسفند را اسلام‌خواهی، عدالت‌گرایی، استکبارستیزی، ولایت‌مداری، لزوم پیشبرد گفتمان واقعی اصولگرایی، پایداری بر آرمان‌های امام(ره)، شهدا و مقاومت در برابر گفتمان تهدید، تحریم و سلطه استکبار جهانی دانست.

*۱۲ اسفند نشانگر اعتماد فزاینده مردم به روحانیت اصیل و انقلابی بود

آیت‌‌‌الله کعبی با تأکید بر اینکه از آثار ۱۲ اسفند استحکام نظام، افزایش اقتدار رهبری و ملت انقلابی ایران اسلامی، اعتماد فزاینده به روحانیت اصیل و انقلابی و یاران صدیق امام(ره) و مقام معظم رهبری نظیر آیت‌الله مهدوی‌کنی، آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح یزدی بود، گفت: این انتخابات نشان داد که مرجعیت سیاسی، روحانیت اصیل و انقلابی در نزد نیروهای ارزشی و انقلابی و طبقات اقشار رأی دهندگان خدشه‌ناپذیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بی‌شک علمای دین و روحانیت انقلابی بر حسب وظیفه شرعی تمام تلاش خود را در ترویج اسلام، اهل‌بیت، حفظ و تداوم نظام جمهوری اسلامی، امر به معروف و مبارزه با تهاجم، انحراف، فتنه و فساد و دعوت به برادری بر پایه حفظ و تداوم اصول اسلام و انقلاب انجام می دهند؛ از این رو خواب دشمنان در تلاش برای ایجاد اختلاف بین روحانیت اصیل و انقلابی باطل شد.

*ناگفته‌های بسیاری در زمینه وحدت اصولگرایان در مرحله اول وجود دارد

وی با بیان اینکه امیدواریم فعالان اصولگرا در مرحله دوم انتخابات همسو با پیام نیروهای ارزشی و انقلابی عمل کنند، اظهار داشت: در مرحله اول تلاش‌های زیادی برای وحدت و ائتلاف انجام شد، اما متاسفانه به نتیجه مطلوب نرسید و ناگفته‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد؛ از این رو مردم با رأی و تلاش خود برای انتخاب اصلح تلاش کردند تا اصولگرایان را به وحدت نزدیک کنند.

آیت‌الله کعبی با تأکید بر اینکه امیدواریم در مرحله دوم پیام رأی مردم حرکتی جدی به سمت وحدت باشد، تصریح کرد: در این مرحله شاهد بودیم مردم به فتنه‌گران، حریان انحرافی و فساد «نه» بزرگ گفتند و جریان اصولگرای واقعی با اقبال مردم روبرو شد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بر همین اساس حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس را می توان رأی به نظام، پیروی از ولایت فقیه و آرمان‌های امام(ره) و شهیدان دانست.

وی افزود: این حضور پرشور نشان داد که فاصله‌ای بین نظام و مردم وجود ندارد و به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است و مردم نظام را از خود می دانند.

* رأی مردم حساب شده و توأم با مسئولیت است

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم مردم با شرکت پرشور در مرحله دوم انتخابات و انتخاب نمایندگان اصلح با همان جدیت و احساس مسئولیت دوره اول به میدان آمده و شاهد شکل‌گیری مجلسی اصولگرا و انقلابی باشیم، یادآور شد: در نهایت باید گفت مردم لیستی رای نمی‌دهند بلکه رای آنها حساب‌ شده و توأم با مسئولیت است.

آیتالله کعبی در پایان خاطرنشان کرد: پیام مردم این است که اصولگرایان بر اساس ملاک انتخاب اصلح به تفاهم و همکاری بیندیشند.