به گزارش افکارنیوز،

علی‌رغم توصیه لیندسی گراهام، یکی از سناتور‌های جنگ‌طلب جمهوری‌خواه آمریکایی برای هدف قرار دادن یکی از پالایشگاه‌های ایران در واکنش به ادعای مطرح شده درباره دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو ، دیگر هم‌حزبی‌های او روی خوشی به این پیشنهاد نشان نداده‌اند.

اخبار سیاسی- ​ گراهام به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، توصیه کرده است این کشور باید حمله به یکی از تاسیسات پالایشگاهی ایران را در واکنش به حمله پهپادی ایران به تاسیسات نفتی سعودی در نظر داشته باشد؛ در حالی که میت رامنی، دیگر هم‌حزبی وی و سناتور ایالت یوتا در گفتگو با بلومبرگ گفته است مداخله مستقیم آمریکا اشتباهی بسیار بزرگ خواهد بود.

ادعاهای ضدایرانی مقامات آمریکایی در حالی مطرح می‌شود که روز شنبه نیرو‌های یمنی اعلام کردند در واکنش به ادامه جنایت‌های ائتلاف متجاوز علیه مردم این کشور، تاسیسات آرامکوی عربستان را هدف حمله پهپادی قرار دادند. این حمله موجب کاهش ۵۰ درصدی تولید نفت این کشور و افزایش بهای جهانی طلای سیاه شد.

از زمان حمله به تاسیسات نفتی در عربستان، دیدگاه‌های مختلفی در خصوص مداخله آمریکا در این مسئله پدید آمده است؛ مخالفان معتقدند این حمله در خاک آمریکا روی نداده است و شهروند آمریکایی در این حمله کشته نشده است؛ همچنین این حمله در کشوری که آمریکا با آن پیمان دفاعی متقابل داشته باشد، روی نداده است.

واشنگتن پست گزارش داده است برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، به برخی کارکنان کنگره گفته است سعودی‌ها رویداد اخیر را یازده سپتامبر خودشان تلقی می‌کنند. این روزنامه آمریکایی نوشت این مقایسه در حالی صورت می‌گیرد که یازدهم سپتامبر حمله‌ای تروریستی بود که پانزده نفر از نوزده هواپیماربا شهروندان سعودی بودند.