به گزارش افکارنیوز،

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به سخنان رهبری در خصوص سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، گفت: ترامپ در خصوص ایران تحلیل غلطی دارد، او تصور می کرد که با تحریم و تهدید می توانید از ملت ایران امتیاز فوق العاده بگیرد، این تحلیل غلط باعث آشفتگی ترامپ در تصمیم گیری شده است.

اخبار سیاسی-عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس با تاکید براینکه آشفتگی بر کاخ سفید حاکم است، اظهار داشت: شاهد هستیم ترامپ هر از گاهی حرف خود را در مقابل ایران تغییر می دهد، از مذاکره بدون پیش شرط می گوید سپس برای مذاکره از 12 شرط خبر می دهد این آشفتگی ترامپ از عدم شناخت درست او از ایران و بهم ریختگی در تصمیم گیری است.

نماینده مردم محلات با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال آن است که با فشار حداکثری امتیاز طلایی از ایران بگیرد، ادامه داد: آنها تصور می کنند ایران مانند کشورهای وابسته منطقه است که با تحریم و تهدید عقب بنشیند تا به قول ترامپ با کمترین هزینه باعث شود آمریکایی ها به اهدافشان برسند، امروز شاهد هستیم که صحنه واقعی با تصورات ترامپ همخوانی ندارد.

وی بیان داشت: تصور ترامپ این بود که با فشار حداکثری به اهداف خود دست می یابد اما امروز ایران از نظر ثبات اقتصادی و شاخص های اقتصادی شیب مثبت را تجربه می کند و از نظر نظامی در نقطه اوج قرار داریم به نحوی که در چند دهه گذشته چنین تجربه ای نداشته ایم.

آمریکا به نسبت گذشته ضعیف شده است

سلیمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه آمریکا به نسبت گذشته ضعیف شده است، اظهار داشت: ملت ایران در مقایسه با گذشته فوق العاده قوی شده اند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ترامپ دروغ گوی حرفه ای است و رکورد دار دروغ و بلوف در جهان است، او با این ابزار نمی تواند از ملت ایران امتیاز بگیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس بیان داشت: نتیجه فشار حداکثری و ظلم به مردم ایران، برداشتن گام ها برای کاهش تعهدات برجامی است.

 حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) در ابتدای درس خارج فقه با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.