به گزارش افکار نیوز به نقل از پانا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«هُوَ الَّذی أَخْرَجَ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْکِتابِ مِنْ دِیارِهِمْ لِأَوَّلِ الْحَشْرِ ما ظَنَنْتُمْ أَنْ یَخْرُجُوا وَ ظَنُّوا أَنَّهُمْ مانِعَتُهُمْ حُصُونُهُمْ مِنَ اللَّهِ فَأَتاهُمُ اللَّهُ مِنْ حَیْثُ لَمْ یَحْتَسِبُوا وَ قَذَفَ فی‏ قُلُوبِهِمُ الرُّعْبَ یُخْرِبُونَ بُیُوتَهُمْ بِأَیْدیهِمْ وَ أَیْدِی الْمُؤْمِنینَ فَاعْتَبِرُوا یا أُولِی الْأَبْصارِ(سوره مبارکه حشر / آیه ۲)

اوست کسى که، از میان اهل کتاب کسانى را که کفر ورزیدند در نخستین اخراج‏ از مدینه‏ بیرون کرد. گمان نمی‌کردید که بیرون روند و خودشان گمان داشتند که دژهایشان در برابر خدا مانع آنها خواهد بود، و از آنجایى که تصوّر نمی‌کردند خداوند در دلهایشان بیم افکند، به طورى که‏ خود به دست خود و دست مؤمنان خانه‏‌هاى خود را خراب می‌کردند. پس اى دیده‏‌وران، عبرت گیرید.

در روزهای اخیر شاهد بازگشت سفرای فریب خورده کشورهایی اروپایی بودیم. اگرچه خروج این سفیران از کشور اسلامی ایران با سر و صداهای فراوان از سوی آنان همراه بود، بازگشت آنان بدون هیاهو و همراه با سکوت معناداری بود. سفرای اروپایی از تاریخ درس نگرفتند. آنان جریان و حادثه میکونوس دهه نود میلادی را به سرعت فراموش کردند. آنان بازگشت خفت‌بار هم‌کیشان خویش پس از شش ماه به ایران و آن هم در حالی که به زعم خویش می‌پنداشتند روابط خارجی ایران را دچار بحران کرده‌اند، از یاد بردند. جمهوری اسلامی ایران با اقتدار و قدرت متکی بر اراده الهی و حمایت مردم بصیر خویش بر اساس عزت، حکمت و مصلحت در چارچوب ارتباطات بین‌الملل عمل می‌نماید.

بازگشت سفرای اروپایی بار دیگر درخشش عزت ایران در عرصه بین‌الملل را نشان داد. نقش انگلیس خبیثدر حوادثایران بویژه انتخابات ۸۸ ریاست جمهوری و شهادت دانشمندان هسته‌یی ایران اسلامی همچنان مورد تاکید جنبش‌های بیدار دانشجویی ایران است. دانشجویان ایران به خوبی دست‌های به خون آلوده انگلیسی‌ها را در دستان رژیم صهیونیست بین‌الملل می‌بینند. دانشجویان مسلمان می‌دانند با تحولات اخیر منطقه خاورمیانه و بیداری اسلامی فراگیر در شرق عالم و بحران شدید اقتصادی غرب و جنبش‌های بیداری ۹۹ درصدی ملت‌های اروپایی و امریکایی، جهان به سمت و سوی دیگری می‌رود که قطعا با سیاست‌‌های جهانی دولت‌های استکباری هیچ روی سازگاری ندارد.

سوال ما دانشجویان از سفرای کشورهایی اروپایی بویژه سفیر محترم لهستان که کارناوال سیاسی در تهران به راه انداختند و از ایران رخت سفر بستند و اکنون نیز با سرافکندگی به ایران بازگشتند این است؛ چرا فریب سیاست‌های نادرست انگلیسی‌ها را می‌خورید و چرا در میدانی بازی می‌کنید که طراحان آن جز منفعت طلبان آمریکایی صهیونیستی نیستند؟ جامعه اروپایی امروز در اسارت صهیونیست‌هایی به سر می‌برد که در جای جای دستگاه‌های دولتی حاکمانش نفوذ کرده‌اند و سیاستمداران اروپایی و آمریکایی را در سیطره شیطانی خویش قرار داده‌اند. سکوت شما در مقابل این نفوذ و سیطره و ظلم به مردم خویش گناهی نابخشودنی و خیانتی آشکار است. تجمع دانشجویان انقلابی در مقابل سفارت انگلستان نیز برآیندی از خشم مردمی بود که سالها زخم خورده تزویر و حیله دولت یک درصدی انگلیس بود. هرچند آنان نتوانستند نقشه‌های شوم خود را به پیش ببرند و ما همچنان به اخراج سفیر انگلستان از میهن اسلامی ایران می‌بالیم و آن را موجباتی برای امنیت ملی ایران می‌دانیم. برگزاری بدون چالش انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی و با مشارکت حداکثری مردم بدون حضور سفیر روباه پیر امری است که دور از نظر حقیقت بینان سیاسی نیست. سفرای اروپایی باید به خوبی بدانند که تزلزل مواضع و جایگاهشان، اکنون نه در بین سایر ملل بلکه در میان ملت‌های خودشان نیز کاملا آشکار و مشهود است. بهتر است به جای ترویج و گسترش اندیشه سیاه ایران هراسی، به سوی ملت ایران دست دوستی و صلح دراز نمایند. ما نیک می‌دانیم شما به حضور ضعیف مردم در انتخابات مجلس دلبسته بودید و این بار نیز که با تحلیل‌های غلط دیکته شده انگلیسی‌ها مواجه شدید با بازگشتتان به اشتباه خود اعتراف کردید.

حضور پرشور و دشمن‌شکن مردم در انتخابات مجلس همان سیلی مردم ایران بود که آثارش را می‌توان در چهره سیاست‌ورزان اروپایی و آمریکایی مشاهده نمود. تحریم ایران و شهادت دانشمندان هسته‌یی و تهدید مداوم ایران به حمله و جنگ از سوی حاکمیت یک درصدی ایالات متحده نیز نتوانست عزم مردم ایران در فتح قله‌های افتخار و عزت را سست کند و مردم ایران نمایی باشکوه از مردم‌سالاری دینی در معرض تماشای جهانیان بویژه مسلمانان آزاده‌خواه قرار دادند.

در پایان، به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله) اشاره میکنیم که یادآوری آن برای سفرای متنبه اروپایی خالی از درس نخواهد بود: "البته ما در زمینه‏ مسائل اروپا، هیچ مشکلى نداریم. سیاست اروپایى را خود ما طراحى کرده‏ایم؛ کسى به ما دیکته نکرده است. ما خودمان تشخیص داده‏ایم که در زمینه‏ رابطه با جهان، اروپا کجاست و چگونه باید با اروپا رفتار کنیم؛ همان‏طور هم رفتار کرده‏ایم و تا امروز هم بوده است. امروز هم آنچه را که لازمه‏ حکمت و عزت و مصلحت‏ است، همان را طراحى میکنیم و پیش میبریم. در دنیا به کسى نیاز نداریم که بخواهد به ما کمک کند. ما خودمان به فضل پروردگار، از روز اول انقلاب تا به حال، گذرگاههاى بسیار دشوار را گذرانده‏ایم؛ این‏ها که چیزى نیست و اصلا اهمیتى ندارد که با آنچه که ما از سر گذرانده‏ایم، قابل مقایسه باشد. بنابراین، به نظر من ملت ایران در این آزمایش، بیشترین سود را برده است."