به گزارش افکارنیوز،

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا با اذعان به اعمال حداکثر تحریم علیه ایران گفت مجوز تحریم‌های بیشتر را علیه تهران صادر خواهیم کرد.

اخبار سیاسی- وزیر خزانه داری آمریکا گفت: اگرچه تقریبا به حداکثر میزان ممکن تحریم‌ها علیه ایران رسیده ایم، اما به دنبال صدور مجوز تحریم‌های جدید هستیم. تحریم‌های طرف سوم را نیز شروع خواهیم کرد.

آمریکا ۱۸ اردیبهشت پارسال به صورت یکجانبه از برجام خارج شد و اعلام کرد کارزار فشار حداکثری علیه ایران را به راه خواهد انداخت تا صادرات نفت تهران را به صفر برساند و آن را مجبور کند بار دیگر به میز مذاکره بیاید تا «توافق بهتری» برای آمریکا رقم بخورد. این اقدام دولت آمریکا پس از یک سال «صبر راهبردی» ۱۸ اردیبهشت امسال با اعلام رسمی رئیس‌جمهور کشورمان برای کاهش گام به گام تعهدات برجامی ایران روبه‌رو شد.

رئیس‌جمهور آمریکا تحت تاثیر فشار لابی صهیونیسم با خروج از برجام، چهاردهم آبان پارسال نیز دور تازه تحریم‌های ضد ایرانی که عمدتاً صادرات نفت ایران، صنایع هوایی، کشتیرانی و بانکی را شامل می‌شد به اجرا گذاشت.

منوچین همچنین با اشاره به حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان، حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را حمله به نظام اقتصاد جهانی دانست.

شنبه گذشته نیرو‌های یمنی در واکنش به ادامه جنایت‌های ائتلاف متجاوز علیه مردم این کشور، تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی را هدف حمله پهپادی قرار دادند.