به گزارش افکارنیوز،

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه، 2 مهر) پارلمان در نطق پیش از دستور خود با تبریک فرا رسیدن سال جدید تحصیلی گفت: امیدواریم با حضور وزیر آموزش و پرورش که اخیرا از مجلس رأی اعتماد گرفته، گام‌های بلندی در تحقق سند تحول آموزش و پرورش برداشته شود و با روش علمی و زمانبندی مناسب این اقدامات صورت عینی یابد.

اخبار سیاسی- وی افزود: لازم است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از وزارت آموزش و پرورش تحقق سند تحول آموزش و پرورش را مطالبه کند تا هم کیفیت کار آموزش و پرورش و هم کرامت معلمان و منزلت آنان سامان دقیق‌تری یابد.

رئیس مجلس اضافه کرد: هفته دفاع مقدس را به همه رزمندگان اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی و بسیج تبریک عرض می‌کنم که با میراثی که از مجاهدت سرافرازانه از دفاع مقدس دارند، امروز هم با سلحشوری از منافع ملی و امنیت ملی کشور پاسداری می‌کنند.

لاریجانی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از تدبیر دولت در برداشتن گام سوم در موضوع هسته‌ای حمایت می‌کند، گرچه برخی از دول حرف‌های نسنجیده می‌زدند، ولی منطق ایران در این امر روشن است، ما در توازن هسته‌ای، تعهداتی در مقابل تعهدات طرف مقابل داشتیم؛ رئیس‌جمهور آمریکا این تعادل را به هم زد و دیگران هم تلاش درستی در ایجاد تعادل در این توافق صورت ندادند.

وی ادامه داد:  بنابراین سیاست رعایت میزان تعهد در مقابل تعهد طرف مقابل سیاست عادلانه و معقولی است و درشت‌گویی در مقابل سخن عادلانه را هیچ کس نمی‌پذیرد.

رئیس مجلس تصریح کرد: ناپسندی در کار کسانی است که به جای پذیرش حرف حق و پیشنهاد راه حل به سوی فرافکنی و غوغاسالاری در میدان دیگر می‌کنند و دعوای طولانی‌مدت در منطقه در ماجرای جنگ یمن را به آوردگاه تبلیغاتی علیه ایران تبدیل می‌کنند.

لاریجانی تأکید کرد: آمریکا و عربستانی که جنگ‌های منطقه را در چند دهه اخیر باعث شده‌اند و در اکثر کشورهای درگیر رد پای آنها دیده می‌شود و در جنگ ناجوانمردانه با مردم مظلوم یمن به بن‌بست رسیده‌اند، نمی‌توانند سرریز ناتوانی خود را به صحنه اختلافات و درگیری هسته‌ای ایران سوق دهند.

وی افزود: از طرفی اگر تصور می‌کنند با ازدیاد نیرو در خلیج فارس به بهانه امنیت می‌توانند بر اراده پایداری ملت ایران تأثیر بگذارند، اشتباه می‌کنند، این نیروها خود عامل ناامنی و اصطکاک امنیتی می‌شود که مقصر آن خودشان خواهند بود، این تئوری پیمان امنیت خلیج فارس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به سرنوشت طرح قلابی معامله کثیف قرن دچار می‌شود.