به گزارش افکارنیوز،

«اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی دیروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که با یکی از همتایان عربی خود در حاشیه هفتاد و چهارمین اجلاس عمومی سازمان ملل دیدار کرده است.

اخبار سیاسی-​ کاتص بدون ذکر نام کشور عربی که برای «اولین بار» با وزیر خارجه آن در نیویورک دیدار داشت، تاکید کرد که این کشور جزو دولت‌های عربی است که رژیم صهیونیستی با آن هیچ رابطه رسمی و دیپلماتیک ندارد.

وی در صفحه شخصی توئیتر خود با «جذاب» توصیف کردن این دیدار، نوشت: «ما بحث مبسوطی درباره حقایق منطقه‌ای و روش‌های مقابله با تهدید ایران بحث کردیم. همچنین برای افزایش همکاری‌های رایج بین دو دولت توافق کردیم».

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در پایان مدعی شد که «واقعیت جدید و چالش‌برانگیزی» در پیش روی منطقه است.

در حالی که قرار بود «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک برود اما وی به دلیل بحرانی که در انتخابات سراسری اخیر در فلسطین اشغالی گریبان‌گیرش شده، مجبور شد که این سفر را لغو کرده و کاتص را به جای خود بفرستد.

پیش از این نیز کاتص برای حضور در کنفرانس محیط زیست سازمان ملل در ابوظبی، به امارات سفر کرده و با یکی از مقامات ارشد اماراتی دیدار داشت.

در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از تماس‌های پشت پرده برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی منتشر شده و حتی گفته می‌شود که این کشورها روابط امنیتی نزدیکی با یکدیگر برقرار کرده‌اند. در این میان، امارات و بحرین رویکردی علنی‌تر در پیش گرفته‌اند.