به گزارش افکارنیوز،

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با اشاره به طرح رئیس جمهور مبنی بر «صلح هرمز»، اظهار کرد: فضای مجمع عمومی سازمان ملل فرصت سالانه‌ای است برای کشور‌ها تا بتوانند دیدگاه‌های خود را پیرامون مسائل داخلی و بین المللی تبیین کنند.

اخبار سیاسی-​ او افزود: در این مجمع‌ها دولت‌ها سعی می‌کنند که برای تعیین مواضع خود طرحی جدید ارائه کنند، دخالت ابرقدرت‌ها در حوزه خلیج فارس منجر به ناامن شدن منطقه شده است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه کل این مناطق حق دارد که طرح صلحی در این زمینه ارائه کند.

سخنگوی کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به صحبت‌هایی که رئیس جمهور باید در مجمع عمومی سازمان ملل داشته باشد بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید از زبان آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل باید بیان شود کارشکنی‌ها و عدم عمل به تعهدات برجام از سوی غربی‌هاست.

نقوی حسینی افزود: همچنین تحریم‌های ظالمانه آمریکا و ویژه تحریم بانک مرکزی باید در راس بیانات رئیس جمهور قرار گیرد، اگر چه بانک مرکزی پیش از این هم طعم تحریم‌ها را چشیده بود و این امر تاثیر بسزایی بر کشور ندارد.

او در واکنش به اظهار نظر یکی از خبرنگاران درباره احتمال مذاکره ایران و آمریکا گفت: به هیچ وجه هیچ نوع مذاکره‌ای میان ایران و آمریکا به صورت دو و چند جانبه و پیرامون موضوعات جدید و قدیم صورت نخواهد گرفت.