به گزارش افکارنیوز،

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در نیویورک با حسن روحانی ، رئیس جمهور کشورمان و "دونالد ترامپ "، رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفتگو کرد.

اخبار سیاسی-​ وی درخواست ایران برای پایان تحریم ها علیه این کشور به عنوان پیش شرطی برای مذاکرات مستقیم با آمریکا و غرب را رد کرده و در عین حال تصریح کرد که من مطمئنا اگر مذاکراتی بین ایران و ایالات متحده آمریکا وجود داشته باشد استقبال می کنم.

پیش از آن مرکل در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با حسن روحانی و دونالد ترامپ دیدار و گفتگو کرده بود. مرکل درخواست ایران برای پایان تحریم ها به عنوان پیش شرطی برای مذاکرات مستقیم با آمریکا را واقع گرایانه ندانست.

مرکل همچنین با روحانی درباره شرایط در منطقه بعد از حملات به تاسیسات نفتی عربستان و آینده توافق هسته‌ای گفتگو کرد.

وی همچنین بر بیانیه تروئیکای اروپایی درباره دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان تاکید کرده و بار دیگر این ادعا را تکرار کرد.

صدر اعظم آلمان تاکید کرد: "ما اطمینان داریم که ایران این مسئولیت را بر عهده دارد. کلمه عهده داری این مسئولیت در این حملات بسیار آگاهانه انتخاب شده است."

مرکل در سخنان خود در نیویورک و در دیدار با "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس همچنین به مسئله برگزیت پرداخته و گفت: انگلیس در این راستا کار می کند که پیشنهاداتی را به اتحادیه اروپا ارائه دهد. این اتفاق اما هنوز نیفتاده است و من هنوز هم انتظار آن را ندارم.

وی حکم داداگاه عالی انگلیس در غیر قانونی خواندن تعلیق پارلمان این کشور را بحث هایی مربوط به سیاست داخلی این کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که یک برگزیت منظم به وقوع بپیوندد. وی در عین حال گفت که ما برای وقوع سناریوهای دیگری هم آماده ایم.