به گزارش افکارنیوز،

سفر قریب الوقوع «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق به عربستان سعودی مورد توجه رسانه های مختلف قرار گرفته است.

اخبار سیاسی- بر اساس این گزارش، این شبکه لبنانی با اشاره به اهمیت سفر میان « عادل عبدالمهدی » نخست وزیر عراق به عربستان سعودی برای دیدار با مقامات ارشد این کشور، اعلام کرد: سفر عبدالمهدی به ریاض در چارچوب سلسله تحرکات عراق برای میانجیگری میان ایران و عربستان، قرار می گیرد. 

المیادین در ادامه مطلب خود در این خصوص همچنین آورده است: سفر روز چهارشنبه عادل عبدالمهدی به ریاض و قصدش برای دیدار با ملک سلمان و محمد بن سلمان با هدف وساطت میان تهران و ریاض، است.

این شبکه لبنانی همچنین اعلام کرد که اخبار خود در این خصوص را به نقل از منابع مطلع، منتشر کرده است. از سوی دیگر، المیادین همچنین اعلام کرده است: عبدالمهدی تلاش می کند تا زمینه های انجام دیداری میان سران ایران و عربستان در بغداد، پایتخت عراق را فراهم کند. 

این درحالی است که رسانه های دیگر نیز به سفر قریب الوقوع «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق به عربستان سعودی واکنش نشان داده اند. در همین ارتباط، روزنامه لبنانی «الأخبار» با انتشار مطلبی در این خصوص تأکید کرده است: آنچه که در سفر عبدالمهدی بیش از هر چیز دیگری مهم به نظر می رسد، زمان انجام این سفر به عربستان است.

این روزنامه در ادامه مطلب خود در این‌ خصوص آورده است: این سفر در حالی انجام می شود که تماس های منطقه ای و بین المللی برای کاستن از شدت تنشها به ویژه در منطقه خلیج فارس، در جریان است.

الأخبار همچنین تأکید کرده است که سفر نخست وزیر عراق به ریاض، پایتخت عربستان با تحولات یمن و جنگ در این کشور بی ارتباط نیست. این روزنامه تصریح کرد: این سفر می تواند نوعی حرکت به سمت برقراری آتش بس میان یمن و عربستان از یک سوی و عربستان و امارات از سوی دیگر، باشد. 

گفتنی است، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق امروز چهارشنبه در سفری چند ساعته عازم ریاض، پایتخت عربستان سعودی خواهد شد. این درحالی است که عبدالمهدی پیشتر نیز یک مرتبه به عربستان سعودی سفر کرده است. وی در فروردین ماه سال جاری در رأس هیأتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی عراق در سفری ۲ روزه به عربستان سفر کرد. اخیرا دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که سفر عبدالمهدی به ریاض چند ساعت به طول خواهد انجامید.