به گزارش افکارنیوز،

 «سید محمدعلی حسینی»، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه و سفیر پیشین ایران در ایتالیا در خصوص ادعاهای بی اساس اخیر مقامات انگلیسی علیه ایران از جمله «بوریس جانسون» نخست وزیر و «دومینیک راب» وزیر خارجه این کشور عنوان کرد: انگلیس پس از آن که با بدعهدی و انفعال محض در انجام تعهدات برجامی، ناتوانی و وابستگی بی چون و چرای خود را به سیاست‌های واشنگتن به نمایش گذاشت، اکنون با اتخاذ مواضعی گستاخانه و وارد کردن اتهامات بی‌اساس و تکراری به جمهوری اسلامی ایران، از رویکرد ریاکارانه خود نسبت به برجام پرده بر می‌دارد.

اخبار سیاسی- وی افزود: آقای جانسون، نخست وزیر انگلیس با تکرار لفاظی‌های رئیس جمهور رژیم آمریکا، برجام را یک توافق بد می‌خواند و گستاخانه ایران را که در نگاه افکار عمومی دنیا و به گواهی گزارش‌های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی، تنها طرف پایبند و متعهد برجام بوده، مسئول وضعیت نابسامان کنونی برجام معرفی می‌کند. او در حمایت از رژیم آمریکا که طرف یاغی برجام و متهم اصلی بحران پیچیده فعلی است، سناریوی فریبکارانه دیگری را به بهانه رسیدن به یک «توافق بهتر» کلید زده است.

حسینی خاطرنشان کرد: نخست وزیر انگلیس که این روزها با مناقشات سیاسی سختی در داخل کشورش روبرو و در آنجا نیز متهم به فریبکاری است، در قبال تهاجم ارتش یمن به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان نیز به دروغ پردازی روی آورده و بدون استناد به مدرک و یا منبعی موثق و در اقدامی مضحک، جمهوری اسلامی ایران را عامل اصلی این تهاجم معرفی کرده است.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا عنوان کرد: دولتمردان انگلیس به خوبی می‌دانند که کفه نفرت و انزجار ملت ایران نسبت به لندن بعضا سنگینتر از واشنگتن است. اظهارات اخیر آنان درباره برجام و آرامکو و پیش از آن، راهزنی دریایی و توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی این کفه را سنگین‌تر هم کرده است.

وی گفت: بنابراین بهتر است لندن عاجز و وامانده در اجرای کمترین‌ها، تلاش کند تا روابط سیاسی و دیپلماتیک موجود دو کشور را با اتخاذ مواضع نابخردانه و خصمانه خود علیه ملت ایران بیش از این مورد تهدید قرار ندهد.