به گزارش افکارنیوز،

بهرام پارسایی عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ ، با اشاره به ارجاع رسیدگی به فساد سیاسی  قوه قضاییه و کمیسیون اصل 90، گفت: عبارت فساد سیاسی را نمی توان  به راحتی تفسیر کرد اما مانند فروپاشی اخلاقی به حساب می آید.

اخبار سیاسی-​ عضو فراکسیون امید در مجلس ادامه داد: افرادی دست به فساد سیاسی می زنند که به رانت هایی دسترسی دارند تا هر چه می خواهند بدون آنکه در مقابل آن پاسخگو باشند، بگویند. این افراد پیش از اینکه جرمی ثابت شود، اتهام می زنند و خود را مبرا می دانند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: این افراد با امنیت کاملی که دارند به راحتی به مجلس، دولت و مسئولین تهمت می زنند، رانت به آنها اجازه می دهند هر چه می خواهند به افراد، شخصیت ها و مخالفین خود برچسب و انگ بزنند و بداخلاقی سیاسی داشته باشند.

وی با اشاره به حواشی پیش آمده برای مجلس و برخی نمایندگان، اظهار داشت: به طور مثال انگی به نماینده می زنند که ارتباطی به شخص نماینده ندارد و مربوط به یکی از  منتسبین او است اولا که مشخص شد موضوع دروغ بوده و بر فرض یکی از نزدیکان نماینده خلافی کند ارتباطی به نماینده ندارد.

افرادی با فساد سیاسی فضای امنی برای خود فراهم کرده اند

پارسایی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه برخی با فساد سیاسی فضای امنی برای خود تعریف کرده اند، گفت: این افراد به هر کسی بخواهند توهین می کنند بدون اینکه بازخواست شوند.

این نماینده مجلس در خصوص نظر قانون درباره فساد سیاسی، عنوان کرد: قانون به موضوع برخورد با تهمت و توهین ورود کرده است، اما باید اراده ای برای برخورد به این اتهامات باشد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه این کمیسیون می تواند به مسائل مربوط به سه ورود نظارت کند، بیان داشت: این کمیسیون می تواند گزارشی از سخنرانی و توهین پناهیان تهیه و به صحن علنی و هیات رئیسه ارائه کند، با ماموریتی که رئیس مجلس داده است، حتما این موضوع کلید می خورد.