به گزارش افکارنیوز،

عبدالرضا رحمانی‌فضلی که پیش از ظهر امروز وارد نجف اشرف شد، پس از دیدار با استاندار نجف و سرلشگر "سعد معن" سخنگوی وزارت کشور عراق و فرمانده پلس نجف گفت: برای تسهیل امور زائران اربعین آماده همکاری هستیم.

اخبار سیاسی- رحمانی فضلی وزیر کشور در این نشست خبری، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به عراق در امر تسهیل امور زائران اربعین حسینی علیه السلام تاکید کرد.

وی  که روز یکشنبه از طریق مرز مهران وارد خاک عراق و از این طریق وارد نجف اشرف شد، گفت: انتظار می‌رود حدود سه میلیون زائر ایرانی امسال در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند و بر همین اساس ما آماده کمک به برادران عراقی در تسهیل امور زائران هستیم.

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران و عراق گام‌های خوبی برای تسهیل ورود زائران ایرانی به عراق برداشته اند.

وی هدف از سفرش به عراق را تلاش برای رفع هر گونه مانع احتمالی برای حضور زائران و خدمات رسانی هر چه بهتر به آنان ذکر کرد.

رحمانی فضلی همچنین سفر به کربلای معلا و شرکت در چند جلسه ویژه اربعین از جمله نشست مشترک با همتای عراقی خود را از دیگر برنامه‌های سفرش به عراق عنوان کرد.

وزیر کشور ایران به همکاری موجود میان دو طرف در گذرگاه‌های چهارگانه عبور زائران اربعین از جمله گذرگاه تازه بازگشایی شده خسروی اشاره کرد و گفت که اقدامات خوبی از سوی دو طرف انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به لغو ویزا و کافی بودن گذرنامه معتبر برای تردد زائرین گفت: پیش بینی می‌شود تعداد زائران امسال نسبت به سال‌های قبل افزایش یابد.

رحمانی فضلی وزیر کشور روز یکشنبه پس از بازدید از مرز مهران در جمع خبرنگاران گفت که آخرین تصمیمات در خصوص برگزاری هر چه بهتر راهپیمایی بزرگ اربعین در نشست با وزیر کشور عراق و استانداران مرزی این کشور اتخاذ می‌شود.

وزیر کشور اظهار کرد: همچنین در این نشست یکبار دیگر توافقنامه دو جانبه بین ایران و عراق در موضوع اربعین مرور می‌شود.

وی خاطرنشان کرده بود که پس از بازدید از امکانات مرز مهران به همراه روسای کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین از طریق استان کوت عراق وارد نجف شده و در مسیر، امکانات و تاسیسات موجود بررسی می‌شود.

گفتنی است، عبدالرضا رحمانی فضلی، غروب امروز با حضور در حرم مطهر در نجف اشرف، مضجع شریف امیر مؤمنان امام علی ابن ابی طالب علیه السلام را زیارت کرد.