به گزارش افکارنیوز،

کوروش کرم‌پور حقیقی نماینده فیروزآباد، فراشبند در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه 8 مهر 98) پارلمان اظهارداشت: از آقای روحانی به جهت اعلام مواضع مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و از رزمندگان یمن که از رزمندگان دوران دفاع مقدس ایران الگو گرفتند و شکست بزرگی به لشگریان عربستان وارد کردند تشکر می‌کنم.

اخبار سیاسی- وی افزود: امروز شفافیت آرا به یک مطالبه ملی تبدیل شده است. شاهد بوده‌ایم همکاران عزیز دیروز با درک بالایی طرح مذکور را تصویب و به نظر مردم احترام گذاشتند. از مجمع تشخیص مصلحت نظام استدعا دارم با تائید مصوبه مجلس در خصوص حذف بهره مرکب نظام پولی در راستای صلاح مردم اقدام نماید.

کرم‌پور گفت: مطابق ماده 63 قانون برنامه ششم در جهت اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان چرا دولت تاکنون لایحه‌ای را به مجلس ارائه نکرده و چه کسی باید پاسخگوی یک میلیون فرهنگی کشور باشد؟

نماینده فیروزآباد، فراشبند در مجلس شورای اسلامی با توجه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اظهارداشت: آبرسانی به استان فارس از طریق دریا امری لازم و ضروری است چگونه به سایر استان‌ها این پروژه آغاز شده اما در برنامه استان فارس نمی‌باشد؟ در اجرای اصل 3 قانون اساسی بند 9 در این خصوص جدیت به عمل آورید. 

وی با بیان اینکه از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم با توجه به اینکه احداث راه آهن شیراز ـ فیروزآباد ـ بوشهر تعطیل یا نیمه فعال می‌باشد آن را راه اندازی کند، اضافه کرد: از رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر ورزش می‌خواهم در جهت اجرای اصل 3 بند 9 قانون اساسی اجرای عدالت در احداث استادیوم 5000 نفری فیروز آباد در برنامه و بودجه سال آینده لحاظ کنند.

کرم‌پور گفت: شاهدیم بعضی از ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها علیرغم تامین منابع مالی و شرایط اجرا، به هر دلیلی از انجام وظایف ذاتی خود کوتاهی می‌کنند قطعاً ضررهای غیرقابل جبرانی در منطقه داشته و هیچ برخوردی در این مورد صورت نمی‌گیرد، لذا مسئولین مربوطه به وظیفه ذاتی خود عمل نمایند.

نماینده فیروزآباد، فراشبند در مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود اظهارداشت: به ترامپ توصیه می‌کنم با تعهد به برجام و لغو تحریم‌های ظالمانه اشتباه و رسوایی بزرگ خود را جبران نمائید. همچنین به دولتمردان اروپایی می‌گویم به جای صدور بیانیه علیه ایران قهرمان به تعهدات برجامی خود عمل کنید، تاکنون ملت ایران جز حرف و وعده از شما چیز دیگری ندیده‌اند.