به گزارش افکارنیوز،

حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، درباره سامانه اعلام شفاف اموال و دارایی مسئولان گفت: از آیت‌الله رئیسی برای عملیاتی کردن این سامانه بسیار تقدیر می‌کنم و از وی میخواهم در ابتدای حضورش در راس قوه قضائیه با دانه درشت‌های بیشتری برخورد کند.

اخبار سیاسی- وی افزود: شفاف سازی اموال مسئولان بخشی از قانون است و اگر این موضوع به سرانجام خوبی برسد هم مردم از اموال و دارایی مدیران و مسئولان مطلع شده و هم اعتماد عمومی افزایش پیدا می‌کند.

نماینده مردم زابل در مجلس تصریح کرد: اعلام شفاف اموال و دارایی مسئولان بخشی از پیشگیری برای جلوگیری از فساد در جامعه است و اگر افراد بدانند که نهادهای نظارتی و دستگاه عدلیه در حال رصد آنها هستند به دنبال تخلف و خطا نخواهند رفت.

دهمرده گفت:‌وقتی مسئولی اموال خود را اعلام کند قطعا جامعه به نحوه مدیریت وی مشکوک نخواهد شد.

وی افزود: متاسفانه در فضای مجازی اتهامات و ابهامات و سؤالات زیادی در مورد مدیران و مسئولان وجود دارد اما وقتی مدیری اموال خود را اعلام کند تمامی این اقدامات منفی از بین خواهد رفت.

نماینده مردم زابل در مجلس خاطرنشان کرد:وقتی مسئولی اموال خود را به دستگاه قضا اعلام می‌کند دیگران جرات تهمت زنی به وی را نخواهند داشت و نمی‌توانند چهره آن مسئول را مخدوش کنند. 

دهمرده تصریح کرد:‌برخی مدیران و مسئولان با عدم اعلام اموال و دارایی خود به دنبال مخفی‌کاری هستند و به نظر می‌رسد آن عناصر دارای مشکل هستند.