به گزارش افکارنیوز،

سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: عملکرد بودجه سال جاری و نیز اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی کشور در حوزه انرژی در سال‌های 98 و 99 با حضور مسئولان و کارشناسان وزارتخانه‌های نفت،  نیرو، سازمان انرژی اتمی، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس در نشست این کمیسیون بحث و بررسی شد. 

اخبار سیاسی- وی تصریح کرد: بررسی گازرسانی به روستاها، چالش قیر و اختصاص بودجه برای تهیه آن، فروش نفت سنگین در بورس انرژی، حامل‌های انرژی و صادرات نفت و میعانات گازی در سال 97 از جمله موضوعات مطروحه در این جلسه عصر امروز بود. 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به اعتقاد نمایندگان عضو این کمیسیون، نظام بودجه‌ریزی کشور نیازمند جراحی است و به‌یقین برای اصلاح کشور تمامی مسئولان باید عواقب و مسئولیت این جراحی را بر عهده گیرند.

وی افزود: به دلیل حجم بالای مطالب در رابطه با اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی در حوزه انرژی، زمان جلسه صرفا به بررسی وضعیت عملکرد بودجه‌ریزی در سال گذشته (97) اختصاص پیدا کرد و در ادامه مقرر شد؛ جلسات دیگری برای اصلاح ساختار بودجه کشور در حوزه انرژی  برای سال 99 برگزار شود.