به گزارش افکارنیوز،

سید محمد جواد ابطحی به اصلی‌ترین اولویت در برخورد با مفاسد اشاره و اظهار داشت: معتقدم؛ که باید اولویت نخست برخورد با فساد، اصلاح ساختارها و راهکارها است.

علت اصلی که فساد تولید می‌کند؛ همین مناسبات اقتصادی و قانونی هستند

وی در ادامه افزود: یک ساختارها و راهکارهای ناقص و فساد زا در کشور داریم که همین قانون‌ها، بخشنامه‌ها و آئین نامه‌ها یکی از آنها هستند؛ یعنی معتقدم، علت اصلی که فساد تولید می‌کند؛ همین مناسبات اقتصادی و قانونی هستند و همچنین تعارض منافعی که دیده نمی‌شود؛ بنابراین این‌گونه مسائل باید در قانون دیده شود تا جلوی آن گرفته شود.

مبارزه با مفسد اقتصادی، مبارزه با معلول است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: مبارزه با مفسد اقتصادی، مبارزه با معلول است و در واقع مبارزه با علت نیست؛ بنابراین در این ساختار هر انسان خوبی هم که حضور پیدا کند، امکان این وجود دارد که آلوده شود؛ ما معتقددیم که  زیرساخت‌ها باید اصلاح و ساخته شوند که این امر در دستور کار رئیس قوه قضائیه قرار گرفته‌اند.

باید با افراد فاسدی که در بخش‌های مختلف سیستم قضایی وجود دارند، مبارزه شود

نماینده مردم خمینی شهر به اولویت برخورد دستگاه قضایی در مبارزه با مفسدان اشاره و تاکید کرد: دستگاه قضایی که می‌خواهد با فساد برخورد کند؛ باید خود آن مبرا از فساد باشد و به همین جهت است، که به درستی هم ریاست دستگاه قضا به این مسئله اشاره کرده‌اند، باید با افراد فاسدی که در بخش‌های مختلف اعم از کارمندان، قضات، وکلا و کارشناسانی که در سیستم قضایی وجود دارند، مبارزه شود تا اینکه متوجه شوند، که امر مبارزه با فساد جدی است.

اگر در نظر مردم قاضی فاسد تلقی شد، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: قاضی شان بسیار بالایی دارد، بنابراین خود قضات باید مدعی برخورد با فساد شوند؛ چرا که اگر در نظر مردم قاضی فاسد تلقی شد، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود؛ بنابراین اولین برخورد دستگاه قضا باید با نیروهای فاسد در قوه قضائیه باشد؛ البته به ریاست دستگاه قضا هم دست مریزاد می‌گوییم که این کار به خوبی شروع کرده‌اند.