به گزارش افکارنیوز،

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه با اشاره به وضعیت آمادگی‌های این نیرو اظهار کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که علاوه بر ارتقای توان و پتانسیل‌هایی که در گذشته از آن برخوردار بودیم، ظرفیت‌های اقتدار بخش و راهبردی جدیدی در نیروی زمینی سپاه فراهم و به آن افزوده شده است.

اخبار سیاسی- سردار پاکپور با اشاره به توان بالگردی نیروی زمینی سپاه و پیش روندگی قدرت افزای آن اظهار کرد: از سال ۱۳۹۴ و پس از الحاق توان بالگردی به نزسا، این ظرفیت و توان مندی ارزشمند نقش مهمی را در ماموریت‌های مقابله با توطئه‌های دشمنان و برخورد قاطعانه با تروریست‌ها بویژه در مناطق مرزی برعهده دارد و پهپاد‌های رزمی و شناسایی نزسا در پایگاه‌های مرزی هم اکنون دارای تاثیرات راهبردی هستند.

او ادامه داد: توان دیگری که این نیرو از آن برخوردار است موضوع جنگال است که امروز در مناطق عملیاتی متضمن موفقیت‌های محوله شده است و بخش مهمی از اقدامات عملیاتی ما مبتنی بر اقدامات جنگال و مرهون نقش آفرینی آن است.

سردار پاکپور در پایان ایجاد یگان‌های واکنش سریع را از دیگر قابلیت‌های نیروی زمینی سپاه برشمرد و گفت: این یگان‌ها در ارزیابی‌های ستاد کل نیرو‌های مسلح حائز بالاترین امتیاز در آمادگی و توان رزم شده اند.