به گزارش افکارنیوز،

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه در تبیین توانمندی‌ها و قابلیت‌های منحصر بفرد و بومی این نیرو که مزیت‌های ویژه‌ای برای مقابله با تهدیدات دشمنان ایجاد کرده است، اظهار کرد: به برکت اجرای دقیق تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و استفاده گسترده از جوانان نخبه، شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور توانسته ایم موشک‌های زمین به زمین، موشک‌های ضد ناو، پهپادها، رادار‌ها و سامانه‌های جنگ الکترونیک را از ایده تا محصول کاملاً ایرانی تولید کنیم. 

اخبار سیاسی- او تاکید کرد: امروز علاوه بر پایگاه‌های کشور‌های فرامنطقه‌ای، ناو‌های آن‌ها در دریا را تا ۲ هزار کیلومتری بی خاصیت کرده ایم.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه امروز موازنه قدرت تغییر کرده و گزینه سایه جنگ بی خاصیت شده است، گفت: با دستیابی به فن آوری‌های نوین موازنه اقتصاد دفاعی نیز تغییر کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تصریح کرد: امروز دشمن درصورتی که دست به اجرای عملیاتی علیه پهپاد‌های ما بزند حتی اگر موفق هم بشود مجبور است موشک پدافندی ۵ میلیون دلاری را خرج پهپاد فوق پیشرفته ۲۵ هزار دلاری ما بکند؛ بزند یا نزند آن‌ها مغلوب و بازنده این مواجهه هستند.