به گزارش افکارنیوز،

 علی اکبر صالحی به عنوان عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست اعضای هیات امنای کلان منطقه 10 آمایشی کشور با وزیر بهداشت گفت: علم، سلطان و مظهر قدرت است و بخشی از علم مربوط به حوزه سلامت است. اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند باید دو نعمت امنیت و سلامت آن جامعه تامین شود و باید امنیت و سلامت، اولویت کشور باشند.

اخبار سیاسی-​ صالحی با اشاره به وضعیت دوران پیش از انقلاب در حوزه سلامت، گفت: خاطرم هست که پزشکان خارجی از بنگلادش و پاکستان در اوایل انقلاب در نقاط مختلف کشور حضور داشتند اما امروز وضعیت ما قابل مقایسه با آن دوران نیست و جای شکرگزاری دارد که قدم های بزرگی در تامین نیروی انسانی مورد نیاز حوزه سلامت برداشته ایم و بی نیاز از خارج از کشور هستیم.

وی افزود: جامعه پزشکی ایران بسیار فرهیخته، کارآمد و کاردان است. بنده چندین بار با تلاش و خدمات آنها از بیماری بهبودی یافته ام و اخیرا هم یکی از معاونین سازمان انرژی اتمی که دچار سکته شده بود با تلاش پزشکان به زندگی برگشت که قابل تقدیر است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: تولید مقالات علمی فراوان دانشگاه های علوم پزشکی، قابل افتخار است و باید خیرین را به سمت حوزه های تحقیقات، آموزشی و خوابگاهی سوق دهیم تا این زیرساخت ها به میزان مورد نیاز، توسعه پیدا کنند.

جلسه هیات های امنای کلان منطقه 10 آمایشی کشور شامل اعضای هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، شهید بهشتی، انستیتو پاستور ایران، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و موسسه عالی انتقال خون با حضور وزیر بهداشت، معاونین و مشاوران وزیر بهداشت برگزار شد.

محمد مهدی ناصحی نماینده وزیر و دبیر هیات های امنا و مجامع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست گفت: هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بالاترین رکن اجرایی و سیاستگذاری در دانشگاه ها هستند و در این دوره با دستور وزیر بهداشت، توجه ویژه ای به جایگاه هیات های امنا شده تا آنها بتوانند نقش خود را ایفا کنند.

نماینده وزیر و دبیر هیات های امنا و مجامع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی اعضای هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی، گفت: در این دوره سعی داریم که هیات های امنای دانشگاه ها بتوانند به تقویت و توسعه آموزش و پژوهش نیز کمک کنند.

در این نشست دکتر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری، دکتر فاضل رئیس انجمن جراحان ایران و مشاور وزیر بهداشت، دکتر نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و دکتر بندپی استاندار تهران نیز حضور داشتند.