به گزارش افکارنیوز،

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم تجلیل از چهره‌های ماندگار صنعت هوایی کشور اظهار داشت: ما نیازمند یک قدرت اطمینان‌بخش در کشور هستیم و امروز بهتر از هر زمانی متوجه آن هستیم. این قدرت شامل مولفه‌های زیادی است و هر مولفه ای که در آن ضعف داشته باشیم دشمن روی آن دست می گذارد.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه امروز دشمن دست بر روی نقطه ضعف اقتصادی گذاشته است، افزود: قدرت دفاعی بخش مهمی از قدرت اطمینان بخش همه جانبه است و دشمن هم بسیار برای تضعیف آن تلاش می‌کند.

وزیر دفاع ادامه داد: بدون تردید هر کشوری که شبیه ما دارای موقعیت راهبردی باشد، بدون قدرت اطمینان بخش یا باید تسلیم شود یا به سرنوشت بسیار بدی دچار شود.

امیر حاتمی گفت: در جنگ اول و دوم جهانی که در معرض جنگ قرار گرفتیم، اعلام بی‌طرفی کردیم اما از شمال و جنوب کشور را اشغال کردند که برهه بسیار تلخی از تاریخ کشور است. بعد از جنگ جهانی، حاکمان وقت کشور گمان کردند که با وابسته بودن می‌توانند به قدرت دست یابند، اما ملت بزرگ ایران این وابستگی را نپذیرفتند و استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه قدرت هوایی بخش مهمی از قدرت اطمینان بخش است، تصریح کرد: در مقطعی این اشتباه شد که و عده‌ای گمان می کردند که می‌توان از قدرت هوایی عدول کرد، اما امروز مشخص شد که با وجود تهدید در این حوزه، قدرت هوایی بخشی از قدرت همه جانبه است.

وی گفت: همه مولفه های قدرت دفاعی را باید مورد توجه قرار داد تا نقطه ضعفی در برابر دشمن نداشته باشیم.

امیر حاتمی با تاکید بر اینکه بحمدالله قدرت هوایی کشور در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفت، اظهار داشت: در حوزه هوایی میتوانیم کارهایی که مد نظرمان هست را بسیار بزرگتر از چیزی که دشمن فکر می‌کند، انجام دهیم. همه چیز برای انجام کارهای بزرگ در حوزه هوایی فراهم است و من مطمنئم که در آینده دستاوردهایی را خواهیم داشت که باعث بهت دشمنان خواهد شد.

وزیر دفاع در پایان تاکید کرد: امروز زمینه لازم برای نزدیکی بخش نظامی و غیرنظامی صنعت هوایی کشور فراهم است.