به گزارش افکارنیوز به نقل از کیهان ،حمزه كرمي مديركل سياسي رياست جمهوري در دولت سازندگي و همكار سابق سازمان بهينه سازي مصرف سوخت در نامه اي به مهدي هاشمي تصريح كرده بود كه با فشار به كوثر از او خواسته برخي مطالب وبلاگ خود را حذف كند و او هم اين كار را كرده اما كلاً نامبرده مورد اطمينان و اعتماد نيست.
به دنبال انتشار این نامه، نیک آهنگ کوثر به برخی تحرکات ضدانقلابی و غیرقانونی مهدی هاشمی اشاره کرد. او می نویسد: من از سال ۸۰ تا ۸۲ مشاور بخش فرهنگ سازی سازمان بهینه سازی بودم. وقتی در هفته نامه مهر کار می کردم، به دعوت روح الله زم[فراری] به آنجا رفتم. روح الله زم تا اواسط سال ۸۱ آنجا بود و بعد حمزه کرمی جانشین او شد. من تیر ماه ۸۲ از ایران خارج شدم و سال ۸۳ وبلاگم را راه انداختم و خاطراتم را نوشتم.
وی درباره عدم انتشار خاطرات خود تا قبل از کناره گیری از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت می نویسد: به هزار و یک دلیل به این مسائل نپرداخته بودم و بزرگ ترین دلیلش، قرارداد با یک سازمان دولتی! وقتی شما با سازمانی دولتی قرارداد دارید، موظف هستید مسائلی را رعایت کنید. زمستان سال ۱۳۸۳[چند ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۸۴] حمزه کرمی به من در کانادا تلفن کرد و گوشی را به دست مهدی هاشمی داد و مهدی از من خواست که از پدرش حمایت کنم و تأکید کرد که اگر پدرش رئیس جمهوری شود، شرایط بازگشت مرا فراهم خواهد کرد. همان روزها از طریق دوستانم فهمیدم که مهدی هاشمی با روزنامه نگاران دیگری در خارج از کشور برای حمایت از پدرش حرف زده. گویا آنها پذیرفته بودند و لبیک گفته بودند.
وی اضافه می کند: وقتی یکی از همکاران سابق بهینه سازی در اوایل سال ۱۳۸۴ اطلاعاتی درباره سازمان برایم فرستاد، ترجیح دادم اول خاطراتم را درباره سازمان بنویسم و بعد به مسئله بپردازم. اما خاطراتی که نوشتم موجب بلوکه شدن مطالبات کارمندان شرکتی بود که دیگر هیچ نقشی در آن نداشتم. من نمی توانستم بی حقوق ماندن کارمندان یک مجموعه را به خاطر مطلبم تحمل کنم. از همسرم گرفته تا بهزاد افشاری و خیلی های دیگر. شرایط آنقدر برای شان سخت شد که ترجیح دادم از مطلب بگذرم. این کارم اشتباه بود و می دانستم اشتباه بود، چون که با گروگانگیر نباید نرمی کرد، و مدیران سازمان چنین کردند و من به خواهش همسرم و بهزاد افشاری که تحت فشار مالی بسیار زیادی بود خودم را خاموش کردم. کوثر یادآور می شود: اما اینکه اطلاعات بیشتری را نمی توانم بنویسم تنها به دلیل زندانی بودن حمزه کرمی است. بعد از محاکمه حمزه کرمی، با مهدی هاشمی که به خارج رفته بود گفتگو کردم و طبیعی است اطلاعات جدیدتری هم به دست آوردم که می تواند نحوه مدیریت مهدی هاشمی را در سازمان بهینه سازی و ارتباطش با کمپین انتخابات ریاست جمهوری پدرش و… معلوم کند، اما نمی توانم به خاطر زندانی بودن حمزه کرمی منتشر کنم.
کاریکاتوریست متواری نشریات زنجیره ای با اشاره به جعل خبر از سوی مهدی هاشمی و دروغ پراکنی وی به ویژه علیه رهبر معظم انقلاب می نویسد: اختلاف عمده من با مهدی هاشمی بر سر اطلاعات نادرستی بود که به رسانه ها می داد، همینطور اطلاعاتی درباره ثروت رهبری جمهوری اسلامی که با واقعیت جور درنمی آمد تلاشش برای هم خط کردن رسانه های خارج از کشور برای اطلاع رسانی بر مبنای منافع پدر و خانواده اش. لطفاً میزان خبرها و انتقادات را از هاشمی رفسنجانی در سایت سبز و رفرمیست بررسی کنید.
وی با بیان اینکه «با مسئله پرونده مهدی هاشمی در کانادا آشنا شدم، اما تا زمانی که خودم مدیریت رسانه ای را بر عهده نگرفتم، تحقیقی هم درباره اش نکردم» تأکید می کند: با شاکی مهدی هاشمی در کانادا گفتگو کردم. مهدی هاشمی نیز علیه شاکی خود ادعاهایی مطرح کرد. قول داد که مستنداتش علیه شاکی - هوشنگ بوذری - را در اختیار بگذارد. اما هیچگاه چنین نکرد.
کوثر تصریح کرد:[مهدی] هاشمی چند مورد درخواست هم از من داشت. یکی پیدا کردن یک روزنامه نگار که قابل اعتماد باشد و ایشان برایش مسائل را بازگو کند و روزنامه نگار هم بنویسد، من این روزنامه نگار را به آقای هاشمی معرفی کردم و ماجرا را از سر خودم برداشتم. دیگر تلاش کرد سایتی بسیار پربیننده را برایش بگیرم، که دیدم بهترین کار، دادن شماره تلفن های طرفین به هم بود تا هیچ کاری به مذاکرات شان نداشته باشم. از من خواست کمک کنم سایتی برای انتشار مطالب علیه آیت الله خامنه ای برایش درست کنم، که اتفاق نیافتاد. اطلاعاتی درباره[آیت الله] خامنه ای هم داده بود که منتشر نکردم و به شکل عجیبی! شبیه همان هایی بود که مخملباف منتشر کرد.
وی اضافه می کند: از طرف مختلف دریافتیم که مهدی هاشمی پشت بخشی از خبرسازی ها در رسانه هاست. از جمله ماجرای نامه جعلی رئیس قوه قضائیه به رهبری جمهوری اسلامی[که جرس پذیرفت از اساس دروغ بوده] نامه ای که ادعا شد نسخه اش دست رسانه ای سبز است اما هیچگاه منتشر نشد. پیگیری ما باعثخشم مهدی هاشمی شد به نحوی که در آخرین مکالمه مان در اکتبر ۲۰۱۰، با زبانی تهدیدآمیز با من حرف زد.
کوثر در پایان می نویسد: بحثدانشگاه آکسفورد بعدها پیش آمد. بررسی اندکی سخت گیرانه کار آقای هاشمی باعثناراحتی ایشان شد. پیگیری های ما نشان داد که اولاً، روش ثبت نام اندکی خارج از قاعده است و نیز کسان دیگری می توانسته اند طرف گفتگو برای انجام کارهای تهیه پروپوزال بوده باشند. همچنین براساس بررسی ما ایشان به خاطر سطح پایین زبان انگلیسی نمی توانسته اند به راحتی در دانشگاهی به اعتبار آکسفورد پذیرفته شوند، حالا نقش دانشگاه آزاد شعبه این شهر و چند مؤسسه و فرد دیگر در این میان چه بوده، بعدها معلوم خواهد شد. یادآور می شود یکی از چندین اتهام مهدی هاشمی پول شویی در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و دانشگاه آزاد برای سازماندهی گسترده تبلیغات تخریبی و دروغین علیه اصل حاکمیت که پوشش فعالیت انتخاباتی سال ۸۸ است.
حمزه كرمي يكي از اقلام اين پولشويي رسوا را ۳ميليارد تومان عنوان كرده است. مهدي هاشمي چند ماه بعد از فتنه سال ۸۸ از كشور گريخت.